Rekonstrukce a renovace II. - obytné prostory V druhém dílu seriálu o rekonstrukci a renovaci bydlení se tentokrát zaměříme na obytné místnosti - obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj - a chodbu.
Rekonstrukce a renovace aneb bydlení podle našich představ Asi každého z nás jednou v životě postihne nejméně jedna z vyjmenovaných činností. Pro někoho je to nutnost, pro jiného to může být tak kreativní činnost, že se k ní vrátí i několikrát. V různých etapách života totiž potřebujeme rozdílné podmínky ke svému bydlení.
Sláma jako stavební materiál Stavební firmy i sami stavebníci volají po levnějších technologiích, které šetří náklady na materiál a čas potřebný k montáži. Rozhodujícím ukazatelem pro volbu stavebního materiálu jsou i rostoucí ceny paliv a energií, zejména pro vytápění. Proto všichni vítají slámu jako materiál se zárukou nízké energetické náročnosti.
Vybíráme stavební firmu Současná doba přináší to, co před takovými dvaceti lety nebylo vůbec samozřejmé – možnost výběru. Ačkoliv v principu jde jistě o jev pozitivní, mnoha lidem činí velké potíže. Z čeho si vybrat, když je nabídka tak široká?
Moderní dům - ekodům Uvažovali jste někdy nad tím, že byste si postavili dům, který by byl ekologický šetrný k přírodě a zároveň nizkoenergetický a šetrný k vaší peněžence? Postavit si ekodům je v současné době velice populární. Jeho výhody, nevýhody a vše co potřebujete k této stavbě znát, se můžete dočíst právě zde.
Když se řekne omítka... Omítka je plášť vašeho domu. Pokud budete vědět, jak ji správně využít, zaručujeme vám ideální kombinaci kvality, ochrany a estetických předností. Stačí jen vědět, jak na to…
Plánujeme terasu Je léto, sedíte si pěkně v křesílku na terase, o kousek dál voní na grilu maso… Zkrátka typický obrázek klidu a pohody. Ovšem, co když se terasu teprve chystáte stavět? Jak ji umístit a jak má být velká?
Sklep - ano či ne? Dříve míval téměř každý pořádný dům svůj sklep. Dnešní novostavby však mají většinou jen základovou desku a na ní dům, sklepy téměř nikdo nedělá. Proč? Hlavním důvodem je cena zemních prací a následného betonování, kterou je jen málokdo ochoten zaplatit.
Jak na nový byt Klient si zakoupil nový mezonetový byt v Praze. Oslovil nás za účelem architektonického návrhu a následné realizace celého interiéru. Co se týče architektonického návrhu, hlavním požadavkem bylo vyřešit prostor dispozičně, pak navrhnout vhodné barevné, materiálové a produktové řešení.
Kouzlo roubené dřevěnice Každé místo má svůj charakter, kterému by měla odpovídat i architektura staveb. V mnoha částech naší republiky, například na Valašsku, se setkáváme s typickými roubenými stavbami z dřevěných trámů. Pokud se rozhodnete na takovém místě postavit dům nebo chalupu, není od věci zvážit, zda by právě roubená stavba nebyla tou správnou volbou.
Stačí jedno podlaží? Nové domy, rostoucí na předměstích měst i na vesnicích, bývají dosti často řešeny pouze jako jednopodlažní, tedy přízemní, maximálně s nízkými skladovacími prostory pod střechou. Není se ani moc co divit, takový dům do určité míry umožňuje ušetřit finanční prostředky.
Septik a žumpa – výhody, nevýhody a co je třeba vědět Každá stavba musí mít dobře vyřešen odvod odpadních vod. Ve městech a v menší míře i na vesnicích je možné stavbu napojit na síť kanalizace. Čištění splaškových odpadních vod pak probíhá ve velkých čističkách. Vzdálenější stavby, osady na horách a menší obce ovšem kanalizaci nemají. Pak musí majitel nemovitosti řešení odvodu splašek řešit individuálně.
Plánujeme venkovní schodiště Není-li vstup do domu ve stejné úrovni s terénem, poslouží k překonání výškového rozdílu schodiště. Někdy tvoří schodiště i významný architektonický prvek, který se přímo podílí na celkovém vzhledu domu. Materiály i rozměry schodiště mohou být různé, vždy by však měly vzhledově i proporcionálně odpovídat danému domu a prostředí a přitom pochopitelně zachovat schodům jejich funkčnost.
Domácí čistírna odpadních vod Do aut čerpáme pohonné hmoty vyrobené z řepky, třídíme domovní odpad, ale stále je ještě co zlepšovat. Světové zásoby vodních zdrojů povážlivě ubývají. A protože z malých věcí se stávají věci velké, měly by se domácnosti naučit hospodařit s vodou. Aby byla čistá. A aby vůbec byla.
Chcete vlastní vinný sklep? Zajet si jednou za čas do vinného sklepa je určitě příjemné, ale nebylo by lepší mít takový sklípek přímo doma? Nápad to není špatný, ale samozřejmě ne pro každého realizovatelný. Pokud se rozhodneme postavit opravdový vinný sklep se vším všudy, musíme mít hlavně dostatek prostoru.