Chilli papričky - tipy a rady pro pěstování Chutnají jako nejostřejší žiletka a jejich domovem je střední a jižní Amerika, kde byly pěstovány již tisíce let před invazí Španělů, kteří je nakonec přinesli zbylému světu. Pěstování chilli papriček se v současné době stalo velkým hobby. Příznivci pestrobarevných plodů se předhánějí, kdo bude mít nejostřejší papričky a dokonce se pořádají soutěže v pojídání chilli papriček.
Jak co nejefektněji pěstovat sukulenty - v plechovkách, baňkách nebo na kameni Velmi dekorativní pěstování sukulentů v interiéru i exteriéru, v netradiční formě a nezvyklých podobách. Takové jsou současné trendy pěstování sukulentních rostlin. Tyto rostliny jsou pěstebně velmi nenáročné, stačí jim opravdu velmi skromné podmínky, ve kterých mohou prosperovat stejně dobře, jako by byly vysázeny v záhonu nebo ve skalce. Pro některé z nás se staly sukulenty dokonce předmětem sběratelské vášně.
Materiály zahradních cest a chodníků – je libo kámen, beton nebo dřevo? Zahradní cestičky nás většinou provází po nejkrásnějších zákoutích naší zahrady, případně spojují místa, která nejčastěji používáme. Vedou například od domu k bazénu, k altánku, zahradnímu domku či k okrasnému jezírku. Dobře provedená zahradní cestička je nejen funkční, ale má i okrasný charakter. Důležité je především vybrat ten správný materiál.
Kovový zahradní nábytek je krásný, odolný a téměř bezúdržbový Při volbě zahradního nábytku máme na výběr hned z několika materiálů – dřevo, plast, ratan, umělý ratan anebo kov, nejčastěji hliník. Záleží samozřejmě na vkusu, ale také na užitných vlastnostech nábytku. U hliníkového zahradního nábytku oceníme hlavně jeho lehkost, design a styl a také minimální nároky na údržbu při velmi dlouhé životnosti. PR článek
Nebezpečný hmyz může i zabít. Ochrání vás sítě do oken i bylinky. Komáři, klíšťata, vosy či mouchy. S teplým letním počasím, jaké letos zažíváme, se některým druhům hmyzu obzvláště daří. Tito nezvaní společníci mohou ale zavinit i více než jen bezesnou noc či bolavý štípanec. Malým dětem či alergikům může jít s bodnutím mnohdy i o život. Jak se tedy před nepříjemným a nebezpečným hmyzem co nejúčiněji chránit? Přečtěte si osvědčené triky i babské rady.
Robotické sekačky – luxusní hračka nebo opravdu užitečný pomocník? Technologie jdou neustále dopředu ve všech různých odvětvích a to, co bylo před pár lety bráno jako neuskutečnitelná vize, je v dnešní době běžnou záležitostí. Domácí spotřebiče mají čím dál více funkcí, a ani zahrada nebyla ochuzena o inovativní výdobytky 21. století.
V samozavlažovacích truhlících lze pěstovat bylinky, ovoce i okrasné květiny a keře Pokud už na vás přišla ta pravá jarní nálada a chystáte se sadit na terase, balkóně nebo kolem domu vaše oblíbené bylinky nebo květiny, vězte, že nejlépe jim bude v samozavlažovacích květináčích a truhlících. Vybírat samozřejmě můžete z celé řady barev, tvarů a velikostí. PR článek
Jarní saláty – první jarní zelenina ze zahrádky Po zimní přestávce se začíná zahrada probouzet. Pokud se nemůžete dočkat jara, začněte s výsevem raného salátu. Pěstování je velmi snadné a zvládne jej i začátečník.
Dřevěný zahradní nábytek je dobrá volba, když vsadíte na kvalitu Zahradní nábytek ze dřeva může v mnohých vzbuzovat obavy stran údržby a péče. Věřte ale tomu, že pokud zvolíte vhodnou dřevinu a kvalitní nábytek, bude vám sloužit dlouhá léta. Mezi nejoblíbenější patří nábytek z akácie, teaku, meranti nebo eukalyptu. PR článek
Akumulátorové pily - tiché, přenosné a přitom výkonné Motorové řetězové pily se používají už desítky let, během nichž se vyvinula řada variant. Při výběru obvykle rozlišujeme dvě velké skupiny – pily poháněné spalovacími motory a pily elektrické. Ty první jsou určeny pro častější a intenzivnější použití, zatímco na malou zahrádku pro hobby využití postačí méně výkonná pila elektrická.
Jak se zbavit slimáků na zahradě? Zahrádkáři z nich šílí. Jsou všude a sežerou, co najdou. Řeč je o slimácích – malých slizkých tvorech, kteří dokážou každému zahrádkáři pěkně znepříjemnit život. Bohužel, realita je taková, že se jich úplně zbavit nedá, proto můžeme jen redukovat jejich počty. Důležité je se nevzdat! Který způsob je nejúčinnější? Jaké jsou osvědčené metody boje se slimáky?
Jak připravit dětské hřiště na jaro? Jaro je konečně tady a s ním také krásné teplé počasí a sluníčko. Pro děti začíná radostné období her venku na zahradě, v přírodě. Pokud máte na zahradě dětské hřiště, měli byste jej po zimě zkontrolovat a připravit na sezónu. Bezpečnost dětí je na prvním místě, přípravu tedy nepodceňujte. PR článek
Vodní stěny v zahradách lahodí oku i duši Stále častěji můžete vidět v moderních zahradách vodní stěny, které mají řadu funkcí a jsou zároveň i významným dekoračním prvkem. Padající voda zklidňuje duši, provlhčí a ochladí vzduch a stěna chrání před nevítanými pohledy či předělí zahradu.
Microgreens – mladé výhonky plné energie a živin Oblíbenou složkou potravy těch, kdo se zaměřili na zdravé stravování, se stávají tzv. microgreens – mladé výhonky, nebo chcete-li nevyvinuté křehké rostlinky ze semen. Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů, vysokými nutričními hodnotami a delikátní chutí. Jsou tak kvalitním zdrojem energie a vitamínů v kterémkoliv ročním období.
Jak spoutat slunce a ochránit jarní výsevy? My zahrádkáři netrpělivě čekáme na den, kdy jaro pokoří zimu a toužebně čekáme na hřejivé slunce. Přáním je, aby svítilo a hřálo co nejdéle, neboť jarní výsevy a rychlená zelenina slunce potřebují. A tak se uchylujeme k malému podvodu na přírodě. Snažíme se využívat akumulace tepla nejrůznějšími pomůckami. Různé fólie nebo lehké netkané textilie mohou poškození slabšími krátkodobými mrazíky zamezit.