Stevie - rostlina, která vám skutečně osladí život Možná už jste také slyšeli o stevii, rostlince, jejíž listy lze používat stejně jako cukr. Říkáte si, zda je opravdu možné nahradit cukr něčím přírodním? A ke všemu ještě zcela nekalorickým? A věřte, že je tomu opravdu tak. PR článek
Kompostování v bytě? Díky vermikompostéru je to snadné. Žít v souladu s přírodou, nevyhazovat všechen odpad z kuchyně a zajistit si kvalitní kompost pro truhlíky v bytě i na balkóně – to vše je možné i přesto, že nemáte vlastní zahradu. Budete k tomu potřebovat pouze vhodný kompostér a žížaly. PR článek
Okrasné mříže do pergol pro větší soukromí i opora pro popínavé rostliny Jako boční výplně pergol a přístřešků lze využít různé materiály – dřevěné latě, textilní markýzy, polykarbonátové desky, kované mříže a podobně. Nejčastěji jsou to však dřevěné okrasné mříže různých tvarů a stylů. Ozdobné mříže dopřejí osobám pod pergolou více soukromí a poskytnou také oporu pro popínavé rostliny. PR článek
Přírodní hnojiva a insekticidy – zapomeňte na hnůj, vyzkoušejte extrakt z kopřivy nebo česnekový sprej Patříte mezi příznivce ekologického zemědělství a pěstování bez chemie? Nechcete už na vaši zeleninu aplikovat zázračné postřiky, ale zároveň byste se rádi těšili z kvalitní úrody? Zkuste použít přírodní hnojiva, která využívají přirozených vlastností některých rostlin. Tento způsob hnojení je ohleduplný nejen k životnímu prostředí, ale také k našemu zdraví.
Pergoly – jak si vybrat správný typ a konstrukci? Historie okrasných staveb známých jako pergoly začíná v dávném období před Kristem. V Egyptě tyto konstrukce sloužily pro podepírání vinné révy a objevovaly se také v okrasných zahradách, kde dokázaly efektivně podepřít popínavé rostliny. Zarostlé pergoly měly nejen praktický, ale také okrasný účel.
Zahrada na balkóně a pěstování v samozavlažovacích truhlících Útulný balkón nebo obytná terasa určitě poskytují vyhledávané zázemí. Ovšem nejen vhodný nábytek pomůže vytvořit příjemný prostor pro posezení u kávy nebo knihy. Co takto vystoupit z bytu do zeleně? Živé rostliny zásadně promění každý balkón a terasu. Víte, že v truhlících poroste kromě květin také zelenina nebo si dokonce můžete pořídit malý ovocný strom? Nabídnete pastvu všem svým smyslům a když si budete pochutnávat na úrodě z vlastní „zahrádky“, jistě pocítíte i radost. PR článek
Pěstujeme africké fialky – pokojové krásky původem z Tanzanie Africké fialky byly objeveny v roce 1892 na horských svazích Tanzanie. Od té doby se podařilo pěstitelům vyšlechtit okolo 20 tisíc odrůd těchto krásných kvetoucích rostlin. Dnes patří africké fialky mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, protože jsou nenáročné na pěstování, snadno se množí a odmění se celoročním kvetením.
Fotoinspirace - vánoční hvězda v aranžmá na jídelním stole a v obývacím pokoji Poinsettie neboli Vánoční hvězda patří mezi vůbec nejoblíbenější vánoční rostliny a stává se také součástí vánočních aranžmá a dekorací. Nechte se inspirovat a podívejte se, jak s poinsettií pracují profesionálové.
Jak správně vybrat farmářskou neboli univerzální motorovou pilu? Při práci na zahradě porostlé stromy se bez motorové pily neobejdete. Čas od času je potřeba stromy prořezat, odříznout uschlou větev nebo pokácet celý strom a dřevo následně nařezat na topení. Ke všem těmto činnostem se bude hodit kvalitní motorová pila. PR článek
Zimolez kamčatský a muchovník – oblíbené alternativy borůvek Nedaří se vám pěstovat borůvky, protože jim nejste schopni zajistit vhodné pěstební podmínky? Neházejte flintu do žita, existují ještě jiné rostliny, které nejsou na pěstování tak náročné a nejen svým vzhledem, ale i chutí jsou borůvkám hodně podobné. Letos můžete ze zahrady sklízet zimolez nebo třeba muchovníky.
Rádi byste doma pěstovali orchideje? Poradíme vám, jak na to! Orchideje patří pro svůj exotický vzhled k nejkrásnějším rostlinám. Mnohé začínající pěstitele možná právě jejich krása a křehký vzhled zrazuje od pěstování. Obavy ale nejsou na místě. Pokud dodržíte několik základních pěstitelských zásad, můžete se z květů orchidejí radovat i vy. PR článek
V čem nám pomohou zahradní drtiče a štěpkovače? Na zahradě se objevuje téměř neustále spousta přírodního odpadu, který není třeba hned pálit, ale dá se efektivně využít. Ze suchých větví, zbytků rostlin ze záhonů, kořenů a dalšího bioodpadu můžeme díky drtičům zahradního odpadu a štěpkovačům připravit mulč, nebo suché štěpky, které lze využít jakožto palivo do krbových kamen.
Pěstování borůvek na balkoně i na zahradě Když dostanete chuť na borůvky, nemusíte pro ně do lesa, na trh či do supermarketu, ale můžete si sklidit svou vlastní úrodu na zahrádce či na balkóně. Mezi oblíbené druhy, které se nejčastěji pěstují, patří velkoplodá kanadská borůvka. Vypěstovat si toto zdravé ovoce není ani složité, jen je třeba borůvkám dopřát vše, co potřebují.
Oživte váš interiér i terasu podzimními dekoracemi z bobulí Podzim je plný barev. Barev všelijakých odstínů, které nám ukazuje sama příroda na nejrůznějších listech, plodech a bobulích. Tak proč si trochu té podzimní krásy nevzít domů? Stačí vyrazit na procházku do lesa, na trh nebo nejbližšího květinářství. Uvidíte, jak krásně si těmito jednoduchými doplňky prozáříte interiér.
Zařizujeme zimní zahradu – nábytek, květiny a doplňky Rodinným domům nebo bytům dodávají zimní zahrady patřičný komfort a umožňují člověka blízce propojit s přírodou. V těchto útulných prostorách se oddáváme čtení knih, zasněnému rozjímání o životě, pozorováním fauny, posezení s přáteli, případně grilování s rodinou u něčeho dobrého na zub. Jak si zimní zahradu co nejútulněji zařídit?