Sjednáváme hypotéku: na co se nás budou ptát? Rozhodli jste se, že pronájem či bydlení u rodičů vyměníte za vlastní byt? Nebo máte pozemek a chcete co nejdříve začít stavět? Už víte, že bydlení zafinancujete pomocí hypotéky? Výborně, jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě máte za sebou. Teď vás čeká několik schůzek v bance či doma s finančním poradcem. Víte, jaké dotazy a proč můžete při sjednávání hypotéky očekávat? Pojďme se na ně podívat. PR článek
Bydlení v družstevním bytě. Je lepší než hypotéka? Pojem družstevní bydlení není žádnou novinkou. Bylo tu už před dávnými lety a dnes je tu zas v novém kabátě s novými pravidly. Jaké má výhody a pro koho je výhodné?
Nová Zelená úsporám v roce 2015. Bude se pokračovat! Program Zelená úsporám se těší velkému zájmu, a tak se bude pokračovat. Co nás čeká letos a co bude s penězi, co zbyly z loňska? Na to všechno se vám pokusíme odpovědět.
Investice do nemovitosti se stále se vyplatí! Poradíme vám, kam investovat. Máte nějaký obnos peněz navíc a zvažujete, kam je vložit, aby to bylo bez většího rizika, a ještě jste na tom něco vydělali? V dnešní je nasnadě mnoho komodit, ne všechny způsoby jsou však v konečném důsledku výdělečné. Nemovitosti jsou ovšem stále jedním z nejbezpečnějších přístavů pro vaši investici.
Dala Vám realitka nůž na krk? Pomůže Vám rychlá půjčka S tou budete moci zálohu na vybraný byt či dům složit prakticky okamžitě (v ideální den ještě v době podání žádosti o půjčku). Nestane se Vám tedy to, že Vám kvůli čekání na výplatu „vyfoukne“ vysněnou nemovitost někdo jiný. Zajímají Vás podrobnosti této nabídky Pokračujte ve čtení! PR článek
Hypotéka naruby. Nechte si vyplatit váš dům či byt a užijte si zralý věk Žijeme v době, kdy se řada z nás ocitá v nelehkých životních situacích a na důchod ani raději nepomýšlíme. Kde ale později vzít potřebné finance, abychom příjemně a hlavně se ctí dožili? Pomoci vám může v budoucnu hypotéka naruby nebo dnes už také zpětný odkup nemovitosti, který nabízejí některé firmy. Jak to vypadá v praxi?
Tipy, jak zvýšit cenu prodávané nemovitosti Chystáte se prodat byt či dům? Pak asi chcete, aby se prodal co nejdříve a za co nejvyšší cenu. Některé věci jako například lokaci už sice neovlivníte, jiné ale ano. Co svému domu například dát můžete, to je nový plášť, díky kterému byt potenciálnímu kupci zkrátka padne do oka. Renomovaní designéroví experti vám poradí, jak na to.
Se stavebním spořením pro děti nemusíte čekat! Stavební spoření je rodinným produktem, který se hodí téměř pro každého. Obecně se nabízí dvě varianty – buď výhodně spořit s cílem ukládat bezpečně finanční prostředky se státní podporou, druhou možností je úvěr ze stavebního spoření, který klientovi poskytne dostatek finančních prostředků na realizaci svých plánů. Obě fáze mohou pomoci při financování studia. PR článek
Prodej nemovitosti zatížené hypotékou – jak postupovat? Pořídili jste si dům či byt na hypotéku a po pár letech zjišťujete, že už pro vás není dostatečně velký? Stěhujete se za prací nebo vám zkrátka nevyhovuje prostředí, kde žijete? Nebo naopak nezvládáte splácet tak vysokou hypotéku a raději byste se přestěhovali do menšího? Všechny tyto situace mají řešení, prodej nemovitosti zatížené hypotékou není ničím neobvyklým.
Modernizace bytu se stále vyplatí Pokud jste dosud otáleli s rekonstrukcí svého bytu či domu, máte nejvyšší čas. Rekonstrukce jsou díky nízkým sazbám úvěrů na trhu „za hubičku“. PR článek
Osobní realitní makléř – nákup nemovitosti bez rizika Koupě nemovitosti je významným životním rozhodnutím. Pro většinu z nás znamená zakoupení bytu či domu investici, kterou zvažujeme pouze jedenkrát za život. V dnešních dnech však na trhu neustále stoupá počet nespolehlivých prodejců, spekulantů a podvodníků, jejichž počiny dokážou radost z nového bydlení znepříjemnit. Nákup nemovitosti znamená velké výdaje, a proto jej musíme zvážit skutečně důkladně, jednat promyšleně a s nejvyšší možnou opatrností. PR článek
Zálohy a vyúčtování služeb v bytech – jaká je praxe a jaký je správný postup? K základním povinnostem vlastníka bytové jednotky je finančně přispívat na úhradu nákladů, které jsou spojeny se správou celého domu, v němž se byt nachází i pozemku, na němž bytový dům stojí. Od 1. 1. 2014 jsou práva a povinnosti majitelů bytů upraveny v Novém občanském zákoníku, na vlastníky bytů tak mohou ve vyúčtování záloh čekat určitá „překvapení“.
Dokonalé zabezpečení a správné pojištění – jediná ochrana proti vloupání Máte pojištěnou domácnost proti vloupání? A máte ji pojištěnou skutečně efektivně? Bylo zjištěno, že více jak 60% českých domácností nemá odpovídající pojištění majetku. Pokud pojištění máte, ale dostatečně jste domácnost nezabezpečili před vloupáním, pravděpodobně vám při vyřizování pojistné události stejně zbydou jen oči pro pláč.
Konsolidace půjček Vzali jste si více půjček a nezvládáte je splácet? Není třeba panikařit, tuto nepříjemnou situaci vám může pomoci vyřešit konsolidace půjček. Sloučením všech vašich půjček a dluhů do jedné pohledávky se vaše pravidelná měsíční splátka sníží, splácení bude přehlednější a ještě ušetříte spoustu peněz na poplatcích. PR článek
Nový občanský zákoník 2014 – změny v oblasti bydlení Od 1. ledna tohoto roku začal platit nový občanský zákoník a přinesl s sebou řadu zásadních změn v oblasti bydlení. Nový zákoník nahrazuje původní občanský zákoník z roku 1950 a upravuje vztahy týkající se jak nájemců bytů, tak i jejich vlastníků. O jaké konkrétní změny jde a jak se nás dotknou? Pojďte se seznámit s těmi nejdůležitějšími.