Neztratíte se v nabídce hypotečních bank? Nabídka hypoték je na první pohled všude stejná, přesto se banky předhánějí a bojují o klienta službami i přístupem. Jak se neztratit v nabídce skutečných i zdánlivých výhod?
Co dělat, pokud jste byli zatopeni při povodni Tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru České republiky Nicole Zaoralová zveřejnila na stránkách Ministerstva vnitra ČR seznam všech doporučení, co dělat po povodni v případě, že váš dům byl zatopen.
Stavební spoření: Je stále tak výhodné? Po velikém boomu a následném úpadku v důsledku poklesu státní podpory se stavební spoření vrací mezi oblíbené finanční produkty. Stále je to jeden z nejoblíbenějších způsobů zhodnocení úspor i financování vlastního bydlení či rekonstrukce.
Víte, co je potřeba k zajištění úvěru na bydlení? Základními podmínkami pro poskytnutí hypotečního úvěru je schopnost úvěr splatit, tedy mít dostatečné příjmy, a jeho zajištění zástavním právem k nemovitosti. Jakou nemovitost a v jaké výši lze zastavit?
Problém zvaný věcné břemeno Nemovitosti jsou stále jednou z nejlepších investic, jaké můžeme učinit. Jejich hodnota jde málokdy dolů a když, tak nijak dramaticky. Je zde ale problém, který nemusíme zjistit před koupí a který může způsobit řadu nepříjemností – věcné břemeno.
Alternativní zdroje energie a jejich financování Při současném zdražování obvyklých zdrojů energie, začíná mnoho lidí opravdu seriózně zvažovat využívání zdrojů alternativních. Co jejich využití znamená a jak se projeví v kapsách domácností?
Jak snížit účet za elektřinu Cena elektrické energie stále stoupá. Naše republika totiž patří mezi státy Evropské unie s jednou z nejnižších sazeb za elektřinu, a tak je třeba cenové hladiny srovnat. Abyste ušetřili naše peněženky obrovské rány, můžete se pokusit alespoň trochu spotřebu elektřiny snížit.
Co znamená bydlení v podnájmu? Bydlení v podnájmu by nemělo vypadat tak, že vám kamarád půjčí na rok klíče od svého družstevního bytu a vy ten byt s jeho ústním svolením smíte užívat. Podnájem by být řádným smluvním vztahem s předem danými pravidly.
Nový zákon o vlastnictví bytů a nebytových prostor Od 1. března roku 2006 by měl začít platit nový zákon o vlastnictví bytů a nebytových prostor. Dokument, který vládě předložil koncem léta ministr pro místní rozvoj Radko Martínek, by měl posílit ochranu vlastníků bytů a komplexněji postihnout správu domu a pozemku.
Co může přinést novela stavebního zákona Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo Poslanecké sněmovně velkou novelu stavebního zákona. Podle ministra Radka Martínka jde o zásadní změnu ve stávající praxi stavebních řízení.
Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření? Každý z nás jistě sní o vlastním bydlení. Podle zveřejněného průzkumu uvažují tři lidé z deseti o tom, že si pořídí úvěr na financování svého bydlení. Pokud se tedy rozhodnete, měli by jste vědět, jaký úvěr je pro Vás výhodnější.
Víte, co Vás čeká na katastrálním úřadě? Chcete si koupit byt nebo domek? Nebo naopak nějakou nemovitost prodáváte? Nejčastější příčinou dlouhého čekání na zápis jsou chyby ve smlouvách. Víte co musí smlouvy obsahovat? Bojíte se, že když nezaplatíte úředníkům, bude Vaše smlouva zařazena na pomyslný konec fronty?
Pojištěná nemovitost je dobrou investicí Pojištění nemovitostí, do které jste mnohdy vložili své celoživotní úspory, je základ. To vám potvrdí každý, kdo již má nějakou zkušenost s přírodní či jinou katastrofou a ocitl se ze dne na den na ulici a bez prostředků.
Družstevní nebo osobní vlastnictví? Kupujete byt? Pak vás jistě bude zajímat, jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím a jaké výhody a nevýhody se s oběma "druhy" majetku pojí.
Nakupujeme nemovitost – s realitkou či bez ní? Nákup nemovitosti, bytu či domu, je pro mnohé z nás jednou z nejdůležitějších událostí soukromého života. Většinou se v nás perou dva pohledy – využít služeb a zkušeností realitní kanceláře a ušetřit tak spoustu času nebo se spolehnout na vlastní schopnosti a ušetřit raději peníze?