Dracena se k nám dováží z Afriky a tropických oblastí Ameriky, daří se jí však velmi dobře i v našich klimatických podmínkách. Měli bychom ji pěstovat na slunném místě, ovšem ne na prudkém slunci, zejména polední žár jí nedělá příliš dobře.

Pěstování draceny
Dracena má ráda světlo. Foto: https://kwiatydonice.pl/

Zalévat bychom ji měli jen mírně a pravidelně - zemina, která by se měla skládat vedle dvou třetin klasického pokojového substrátu z jedné třetiny písku, by nikdy neměla zcela vyschnout a zároveň by květina neměla stát ve vodě. Jednou za čas je dobré ji přihnojit, aby rostla. Nečekejte však, že vám doma poroste do výšky několika metrů, jako tomu je u venkovních dracen.

Rostlina by nikdy neměla stát v průvanu, který jí hodně škodí a hlavně urychluje žloutnutí a opadávání spodních listů. Ty je vždy nutné odstranit - dracena si jejich "olupováním" vytváří kmínek.

Pěstování draceny

Dracenu koupíte v každém hobbymarketu. Foto: Kaufland

Tyto "domácí palmičky" je možné i rozmnožovat. Doporučuje se uříznout jim vrchol a zasadit jej. Kmínek je pak dobré na pár dní obalit igelitovým sáčkem, aby se zapařil. Z kmenu pak vyrazí nové růžice, které můžete opět množit.

Dracenu přesazujeme jednou za rok až dva, pokud výrazně roste, použijeme větší květináč.

Autor: efa