Pokud vás už nebaví koukat na obyčejné terakotové plastové nebo keramické květináče, pod nimiž máte podmisku na vodu, dopřejte květinám, ale i sobě něco víc. Dnes je v obchodech nepřeberné množství designových květináčů, které jsou nejen funkční, ale zároveň slouží jako jedinečný interiérový doplněk. Na výběr jsou květináče nejrůznějších velikostí, tvarů, dekorů a materiálů. Snadno si tak vyberete květináče, které se budou skvěle hodit do vašeho domu, bytu či kanceláře. Pohled na pokojové rostliny zasazené v moderních interiérových květináčích vás tak bude mnohem více těšit a starat se o ně bude jedna radost. Moderní květináče pro interiérové využití vynikají kvalitním zpracováním a v kombinaci s pestrými barvami a originálními dekory oživí každý interiér.
Samozavlažovací květináče
Nepatříte zrovna mezi zdatné pěstitele? Většina kytek, které jste se rozhodli doma pěstovat, vám uhynula, protože jste je jednoduše zapomněli zalít? Se samozavlažovacími interiérovými květináči se už nemusíte bát odjet na dovolenou, protože by se o vaše rostliny neměl kdo postarat. Rostliny v samozavlažovacích květináčích dostanou přesně takovou péči, jakou potřebují. Nemusíte se o ně starat ani v tom nejparnějším létě, některé samozavlažovací květináče stačí dolít jednou za dva až tři měsíce. Rostliny si berou vodu pomocí provázků, které jsou provlečeny květináčem a visí do spodní nádoby, ve které je voda.
Samozavlažovací květináč 13 cm Eva Solo, 1090 Kč
Svoboda tvarů
Kdo říkal, že květináč musí být kulatý? Nenechte se omezovat klasickými tvary a zažitými trendy. Krásné, moderní a praktické jsou i čtverhranné, oválné nebo trojúhelníkové květináče. Do rohů a menších nik v místnostech se zase skvěle hodí nezvykle vysoké a úzké květináče, které svým tvarem mohou ušetřit spoustu místa. Květináče ve tvaru kvádru lze snadno přirazit ke zdi a nikomu tak nepřekáží.
Samozavlažovací květináč FLOWER LOVER triangle a samozavlažovací květináč Lechuza Delta
Interiérové květináče Azada
Materiály květináčů
Současné interiérové květináče nabízí kvalitu spojenou s nezaměnitelným designem. Jsou k dostání v řadě neobvyklých materiálů, které mají své výhody.
Polyethylenové květináče – květináče z technické pryskyřice vynikají svou barevnou stálostí i snadnou údržbou. Odolávají extrémním teplotám, od - 60˚C až do + 80˚C. Jsou k sehnání v nepřeberném množství tvarů i barev. Vzhledem k tomu, že jsou 100% recyklovatelné, potěší jistě nadšené ekology.
BIO květináče – kdo dává přednost čistě přírodním produktům, jistě jej osloví BIO květináče vyrobené z 100% přírodních materiálů. Vyrábí se z nadrcených zbytků pšenice, rýže, bambusu a rákosu a k jejich dobarvení jsou používány přírodní barviva.
Bio květináče ze 100% přírodních materiálů - drcených zbytků pšenice, rýže, bambusu a rákosu. Použita jsou pouze přírodní barviva. hudetz.cz
Nerezové květináče – velmi elegantně vypadají květináče z kvalitní nerezové oceli. Jejich stylový vzhled umocňují jednoduché linie, díky čemuž dokonale vynikne krása každé rostliny. Nerezové interiérové květináče se skvěle hodí do jakéhokoliv moderního interiéru, tak i do kanceláře. Jsou nadčasové a zároveň praktické.
Nerezové květináče Blomus a Kasper
Plastové květináče – i mezi klasickými plastovými květináči je možné najít velmi povedené kousky, které nás osloví například svým barevným provedením, designem, nebo tím, že na nich na první pohled vůbec nepoznáte, že jsou právě z plastu. Mohou být lakované a lesklé a připomínat tak keramiku.
Plastové samozavlažovací interiérové květináče Calimera, 349 Kč
Skleněné květináče – nejen pro pěstování orchidejí se hodí skleněné interiérové květináče. Zaujmout mohou svým tvarem, barvou, nebo dekorativními prvky, jako jsou například úmyslně ponechané vzduchové bublinky uvnitř materiálu. Skleněnou část je možné u některých květináčů používat jako vázu pro řezané květiny. Stačí jen vyndat vnitřní plastovou nádobu.
Skleněný samozavlažovací květináč Eva Solo a IKEA
Sklolaminátové květináče – tyto květináče se vyrábí ze speciálního plastu vyztuženého skleněnými vlákny, díky kterým jsou vysoce pevné a odolné a přitom zůstávají lehké. Manipulace se sklolaminátovými květináči tak není nijak náročná. Sklolaminát je materiál, který nijak neohrožuje živé rostliny a tak je možné je v takových květnících bez obav pěstovat.
Sklolaminátové květináče, Lepsizahrada.cz
Květináče z keramiky – keramika je tradičním materiálem používaným při výrobě jak exteriérových, tak i interiérových květináčů. Tento materiál má své zastánce a pravděpodobně se nikdy neokouká. Na výběr je dnes obrovské množství nejrůznějších keramických květináčů v mnoha velikostech a barvách. Můžete díky nim hezky sladit interiér a barevně oživit každé okno. Oblíbené jsou rovněž kameninové květináče, ať už v přírodních barvách, nebo dobarvované.
Květináče z keramiky Eva Solo a IKEA
Květináče z akrylonitrilu (SAN) – tento materiál je v porovnání s polystyrénem (PS) tužší, tvrdší a houževnatější. Dobře snáší změny teploty a dá se snadno barvit. Akrylonitril je velmi odolný, odolává kyselinám, louhům, tukům, olejům, alkoholu i benzinu. Má rovněž vysokou tvarovou stálost za tepla a dostatečnou odolnost proti povětrnostním vlivům. Je zdravotně nezávadný.
Květináčové vychytávky
Těžší interiérové květináče určené pro velké rostliny jsou někdy vybaveny integrovanými kolečky, která zaručí snazší manipulaci s nimi. Můžete je tak bez problémů přemisťovat z místa na místo, jak se vám to zrovna hodí. Někomu se mohou hodit zase takové květináče, které jsou opatřeny tabulkou, na níž je možné psát křídou. Už si tak nepopletete, co jste do kterého květináče zasadili.
- jpa -