Pokud se tedy rozhodnete, že byste si rádi pořídili větší gril, na kterém lze grilovat vepřovou kýtu, několik kuřat nebo dokonce sele, máte v zásadě dvě možnosti. První možností je koupit si hotový gril včetně motoru a veškerého příslušenství, grilovacích jehel apod. Další možností je vyrobit si gril svépomoci a dokoupit si jenom speciální motor, který „utáhne“ i váhu selete.
Jak vypadá takový gril na sele?
Gril musí být v prvé řadě dostatečně velký a stabilní. Topeniště je umístěno vzadu, aby docházelo k rovnoměrnému grilování masa, a šťávy a tuk nekapaly do topeniště, jako je tomu u kotlových grilů. Topeniště je vybaveno šuplíkem na popel, který jednoduše vysunete a vysypete. Důmyslně je proveden také spodní odkapávací plech, který lze vysunout, šťávu přelít např. do misky a plech po grilování pohodlně umýt. Po otevření dvířek vzniká odkládací plocha, na kterou můžete položit tác s masem a udržovat je déle teplé.
Přečtěte si také článek: Prodej a půjčovna grilů na kýty a selata aneb grilování bez starostí
Velmi důležitý je motorický pohon grilu, který musí být dostatečně silný a kvalitní, aby utáhl váhu masa, a ve stejné rychlosti (3 otáčky za minutu) jím otáčel několik hodin, než bude maso dokonale propečené.
Při manipulaci s grilem jsou velmi praktická kolečka a držadlo. Gril tedy vcelku jednoduše přemístíte jednou rukou a schováte ho např. do garáže, zahradní chatky, pod pergolu apod.
Pokud byste si chtěli gril vyrobit sami svépomocí, a je takových zručných kutilů mezi námi spousta, můžete si k DIY grilu dokoupit pouze samostatný motor na 50 nebo 100 kg masa a grilovací jehlu délky 90 nebo 110 cm, podle velikosti grilu. Jehly mohou být buď obyčejné ploché, nebo ve tvaru kříže.
Grily na selata a kýty TEXIM jsou kvalitní české výroby s dopravou po celé ČR zdarma.
- PR článek -