V praxi se můžeme setkat se dvěma typy radiátorů-sušáků, v závislosti na zdroji, na který je těleso připojeno. V rodinném domě či bytě, kde je ústřední topení, je ideální připojit sušák stejně jako radiátor. Teplonosným médiem je v tomto případě voda a sušák se reguluje stejně jako radiátor. Jedna nevýhoda zde však je. Pokud jsme majitelé koupelny v bytě, který je součástí ústředně vytápěného sídliště, bude nám radiátor mimo topnou sezónu sloužit pouze jako věšák na ručníky a župany.
V objektech, kde není možné využít připojení na centrální vytápění, nezbývá než využít elektrické energie a sušák napájet ze sítě. Výkony elektrických radiátorů se pohybují od 300 do 1000 wattů, úměrná tomu je také spotřeba elektrické energie, jejíž cena bohužel stále stoupá. Na druhou stranu je sušák na centrálním vytápění zcela nezávislý, a tak jej lze k sušení ručníků využívat i během chladných a vlhkých letních dnů. Ti, kteří sušení ručníků po dobu celého roku chtějí dát přednost, mohou sáhnout po elektrickém sušáku nebo si k centrálně vytápěnému sušáku pořídit přídavné elektrické vytápění.
Některé funkce sušáku již byly zmíněny výše. Sušák samozřejmě bez problému vytopí celou místnost koupelny a lze na něm sušit vlhké či mokré ručníky, osušky či kusy prádla. Vhodně zvolený sušák je také zajímavým doplňkem a v neposlední řadě může sušák sloužit také jako přirozená stěna mezi jednotlivými částmi koupelny.
Koupelnové radiátory standardně nabízí většina koupelnových studií, stejně jako prodejci topných těles. Jejich ceny se různí dle použitých materiálů, tvarů i barev. Nejlevnější koupelnové radiátory pořídíme i za 1 500 korun, luxusní provedení se může vyšplhat i na několik desítek tisíc korun. Přídavné elektrické vytápění lze pořídit přibližně za 2 tisíce korun.
Foto: archiv firmy Arbonia