Chladná podlaha
Již naše babičky vždycky říkaly „nejhorší je nastydnutí od nohou“. Toto moudro však má své opodstatnění. Pokud si rádi po náročném dni dopřejete horkou sprchu, pozor na chladnou podlahu. I pouhá chvilka stání nebo chození po chladné podlaze může být začátek nepříjemného nachlazení.
Proto si dejte do koupelny kobereček nebo podložku, a vy budete moci pěkně vyhřátí šlápnout na podlahu, která nebude studená. Výbornou vychytávkou je podlahové topení. Právě to můžete použít téměř pod jakoukoliv podlahovou krytinu (vinyl, laminát, keramickou dlažbu nebo dřevo – tudíž nejen do koupelny. Pokud se pro toto řešení rozhodnete, určitě si zjistěte, jak podlahové topení položit a jaké mohou být jeho maximální povrchové teploty v kontaktu s daným podlahovým materiálem.
Odchod ven bezprostředně po koupeli
Po sprchování/koupání pak zejména v podzimních a zimních dnech zůstaňte alespoň půl hodiny doma, abyste rozpaření nešli do chladného počasí. V opačném případě vám hrozí rýma, zánět dutin i další nepříjemné zdravotní komplikace.
Pokud nemáte možnost zabudovat do koupelny podlahové topení, zkuste aspoň topný žebřík. Ten nezabere skoro žádný prostor a funguje buď jako elektrické topení do zásuvky nebo jako běžný radiátor.
Větrání
Dodržujte také zásady větrání v chladném období. Stačí otevřít okno dokořán a větrat pouze několik minut. Větrání za otevřené ventilačky je v tomto období velmi neefektivní, neboť si zbytečně ubíráte teplo. Tím, že otevřete okno dokořán, se vzduch v místnosti rychle vymění a vy tak nepřicházíte o teplo. Větrání však realizujte před koupáním, nikoliv po něm.
Další články o vytápění
Co byste měli zvážit před pořízením kotle aneb jak ulehčit své peněžence.
Chytré vytápění vašeho domova – zjistěte, jak na to!
Jaký domácí krb si pořídit aneb poradíme vám s výběrem
Na co si dát pozor při výběru kotle?
3 tipy, jak si zvelebit chatu či chalupu!
Kotel je srdce domácnosti: Jak na jeho výběr?
Jak na to: Vybíráme kotel
- PR článek -