Kouzlo screenových rolet se ukrývá především ve speciálním složení jejich materiálu. Skelné vlákno, PVC a polyester dávají dohromady tkaninu, odolnou vůči povětrnostním vlivům. Hodí se proto nejen pro interiéry, ale lze ji využít rovněž v exteriéru, například při stínění bioklimatických pergol. Materiál dokonce dokáže odolat i dešti a silnému větru. Svůj podíl na tom má také speciální uchycení látky ve vodících lištách za pomoci takzvaného ZIP systému. Ten je unikátní díky skryté nerezové pružině ve vodící liště. Pružina se neopotřebovává, proto látka zůstává napnutá dlouhá léta...
Screenová roleta HR7
Šetří energii i peníze
„Screenové rolety skvěle udržují tepelný komfort interiéru a dosahují vysoké účinnosti v případě přirozeného odvětrávání prostoru mezi clonou a okenní výplní. Díky cenové přístupnosti jsou výhodnou alternativou venkovních žaluzií,“ uvádí Jan Žižlavský z opavské společnosti ISOTRA, která se specializuje na stínicí techniku. Právě zmíněný tepelný komfort je jednou ze stěžejních vlastností screenových rolet. Nejen, že zajišťují optimální teplotu v interiéru a příjemnější pobyt v místnostech, ale zároveň tím, že odrážejí sluneční paprsky a horký vzduch a v zimě naopak zamezují přístupu studeného vzduchu, výrazně šetří energii. Izolační vlastnosti okenního dvojskla zlepší screenová roleta na úroveň trojskla. Jsou proto vyhledávaným doplňkem pasivních domů. Tuto roletu lze namontovat i před okno do zdi anebo v okenním otvoru do stropu pomocí montážních držáků. Nevzniká přitom žádná mezera, takže v uzavřené poloze dokonale zabrání také vstupu nezvaných návštěvníků z hmyzí říše a zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostorů.
Screenová roleta HR8
Chytré ovládání díky solárnímu pohonu
Moderní stínění v podobě screenových rolet je vhodné i pro větší okna. „Například naše novinka, screenová roleta ALFA-ZIP, může zastínit plochu až do 15 m2 s jedním kusem rolety, anebo nabízí možnost spřažení až tří rolet,“ uvádí specialista Jan Žižlavský a dodává, že tento typ navíc umožňuje solární napájení, čímž šetří energii při ovládání. „Tato roleta funguje na principu takzvaného fotovoltaického jevu – tedy přeměny slunečního záření na elektrickou energii. Jedná se o ekologické a energeticky nejúspornější řešení pohonu pro rolety. Pohon je napájen baterií s dlouhou životností, dobíjenou solárním panelem, který funguje za každého počasí,“ popisuje specialista princip fungování. Další výhodou screenových rolet je, že materiál přináší stín a přitom i přes stažené rolety uvidíte ven – zatímco kolemjdoucí či sousedé mají výhled zvenčí do vašeho domu ztížený, takže si zachováte soukromí svého domova. Existuje ovšem i látka typu „blackout“, při níž dochází k úplnému zatemnění. Ta se používá především do ložnic, kde poskytuje díky tmě lepší a kvalitnější spánek.
Screenová roleta HR8
Screenová roleta HR-10 ZIP
Přečtěte si také
Podzimní trendy v bydlení: Inspirace přírodou vládne i v oblasti stínicí techniky!
Užijte si grilování i v aprílovém počasí pod bioklimatickou pergolou
Poradna - ROLETY „DEN A NOC“
5+1 důvod, proč si pořídit venkovní žaluzie!
- PR článek -