Screenové rolety jsou druhým nejběžnějším typem venkovního stínění. Běžně je můžete vidět v oknech bytů činžovních domů, na terase rodinného domu či u administrativních budov. Jejich nespornou výhodou je totiž zastínění malých i velkých ploch a možnost i skrze zatažené clony stále vidět ven.

Screenové rolety

Odolají parným dnům i mínusovým teplotám

Stínění typu screenové clony se běžně vyrábí ze syntetických materiálů. Obvykle jsou to skelná či polyesterová vlákna potažená PVC vrstvou. Díky tomuto materiálu máte jistotu, že nezmění svůj tvar či barvu při prvním doteku slunečních paprsků. Takové rolety vám vydrží sloužit v teplotním rozmezí od -30 °C do +75 °C. Nemusíte se proto bát ani prosincového severního větru či červencových vln veder.

V zimě, jakmile klesne teplota pod bod mrazu, však s clonami manipulujte s nejvyšší opatrností. Textilie či vodicí lišty mohou být zmrzlé a přílišným vytahováním a zatahováním byste mohli rolety poškodit.

Screenové rolety

Pomocník pro každé roční období

Screeny si ve vaší domácnosti najdou uplatnění nejen v letních dnech, ale po celý rok. Ano, nejvíce je uvítáte ve chvíli, kdy vám slunce pálí do oken – poskytnou totiž žádaný stín a při parném odpoledni dokonce zabrání přehřívání interiéru.

Screenové rolety

V pylové sezóně od jara do podzimu skvěle zachytávají pyl a prach poletující vzduchem a zabrání mu vniknout do obydlí. Zároveň je můžete využít i jako síť proti hmyzu, takže ani nezvaní návštěvníci nemají šanci se okny dostat dovnitř.

V zimě pak – stejně jako v létě – efektivně pracují s teplotou interiéru. Okny může unikat až 30 % tepelné energie. Screenové rolety v zatažené poloze efektivně zabraňují těmto ztrátám, díky čemuž máte doma příjemné teplo a zároveň ušetříte na výdajích za topení.

- PR článek -