Váza - Pokud si nepotrpíte na vázy z broušeného skla, jako alternativu klasické vázy můžete opětovně využít levnou zavařovací sklenici. Ať už uvažujete nad umístěním živých řezaných květin nebo sušených okrasných rostlin, sklenice v každém případě ozvláštní jakoukoliv stereotypní domácnost. Připevněním barevné stuhy, provázku nebo drátku na skleničku můžete květiny jednoduše zavěsit, kam budete potřebovat.

 

Přečtěte si také 5 nejoblíbenějších stylů interiérů

Květináče - Jestliže máte rádi drobné pokojové rostliny nebo stálezelené sukulenty, ze zavařovaček můžete snadno vyrobit okrasné květináčky, které dokonale doplní interiér o živé dekorace. Květináče ze zavařovacích sklenic stačí částečně naplnit kamínky, zeminou a zasadit vybranou rostlinu. V teplých letních měsících můžete vyzkoušet pěstovat ve skleničkách také bylinky a dát je na balkón nebo terasu.

 

Svícny - Výroba vlastního svícnu ze zavařovačky na stůl, parapet nebo na zavěšení je velmi jednoduchá. Do poloviny skleničky stačí nasypat oblázky, kamínky, mušličky nebo dekorační písek a doprostřed vložit svíčku požadované velikosti a tvaru. Tento typ svícnů je velmi oblíbenou dekorací především na svatbách.

 

Lucerničky - Efektní výzdoba, která se skvěle hodí jako decentní osvětlení večerní terasy nebo lodžie. Skleněné zavařovačky si můžete tematicky ozdobit podle ročního období nebo jen obalit jutovou stuhou či krepovým papírem pro dotvoření romantické atmosféry. Šikovnější jedinci si mohou ze zavařovacích sklenic vyrobit například celý lustr se žárovkami nebo světýlka na noční stolek s úspornými LED diodami.

 

Organizéry - Skleničky všeho druhu i velikostí se perfektně hodí pro uspořádání věcí v koupelně, ve spíži, v pracovně nebo v dětském pokoji. Velmi dobře poslouží jako zásobník na tužky, kartáčky, štětce, šroubky a jiné drobné věci. Zavařovací sklenice můžete obarvit anebo polepit okrasnými papíry a opatřit štítky pro přehledné rozlišení jejich obsahu.

Autor: Zuzana Bohdalová

Foto: Pinterest