V současné době všichni pociťujeme dopady vládních škrtů, zdražování v podstatě všeho, a tak se možná více než kdy jindy právě v dnešní době ohlížíme na co největší úspory ve výdajích na bydlení a základní životní potřeby. Samozřejmě, že někde šetřit lze a někde to prostě možné není. Jedna z oblastí, kde se určitě výrazné úspory najít dají, je úspora za energie, tedy jedna z hlavních zátěží každé domácnosti – výdaje za topení.
Česká republika je jedním z regionů Evropy, kde je nejnižší procento budov s provedením tepelné izolace obvodové a střešní konstrukce tak, aby se zamezilo zbytečnému úniku tepla a tím se dosáhlo úspory na energiích. Proto můžeme v současné době registrovat boom v zateplování, podobný tomu, který byl na konci 90tých let v oblasti výměny okenních výplní. Pojďme si tedy představit fenomén tepelné izolace současnosti – stříkané izolace polyuretanovými pěnami.
Každý z nás jistě zná izolační materiály jako je polystyren nebo minerální vata, ale polyuretan až do nedávné doby tak známý nebyl. Přitom polyuretan se využívá od 50tých let minulého století v ledničkách, v loďařském a leteckém průmyslu a také každý automobil má pod čalouněním polyuretanové výplně. Ve stavebnictví se začaly stříkané izolační pěny používat v 70tých letech minulého století jako výborné tepelné izolace. V ČR jsme bohužel v některých věcech oproti okolnímu světu pozadu a tak přestože se běžně např.v Rusku používají stříkané izolace již od roku 1995, u nás se tyto materiály hojně rozšířily až v posledních letech. Možná právě proto a pro jejich dokonalé izolační vlastnosti se z chytré stříkané izolace – Chytré pěny, stal velmi rychlý fenomén, který začíná vytlačovat již přežité materiály jako jsou polystyren nebo minerální vata.
V čem spočívá ta největší výhoda?
Hlavní výhody se dají shrnout do několika bodů:
1. Žádné mezery, spoje a spáry kudy uniká teplo – chytrá pěna se aplikuje stříkáním, po dopadu začne narůstat a až 120-ti násobně zvětší svůj objem. Vyplní tak dokonale všechna kritická místa, na která třeba minerální vatu nikdy nevecpeme, eliminuje tak lidskou chybu, tedy to, že vám firma neodborně někam „nahází“ vatu a vy ani nevíte, jak vlastně všechny vrstvy vypadají.
2. Izolace navždy – stříkaná izolace má životnost rovnou životnosti stavby. Nesedá, neřídne, neplesniví, nejdou do ní škůdci a hlodavci a je zcela zdravotně nezávadná.
3. Realizace za jeden den – díky speciální aplikační technologii je většina zakázek realizovaná v rámci jednoho pracovního dne
4. V zimě hřeje, v létě chladí – stříkaná izolace zabraňuje nejen unikání tepla v zimě, ale naopak také chrání před prohříváním v létě, ať už je použita jako izolace v podkroví nebo jako izolace ploché střechy
5. Variabilita použití – chytrá pěna je vhodná pro všechny typy obytných, komerčních nebo průmyslových objektů, včetně ekologických a energeticky úsporných staveb. Bez problémů můžete zateplit fasádu, podkroví, šikmou nebo plochou střechu, podlahy, vnitřní stěny, základy nebo bazén. Dokonale přilne ke všem typům materiálů bez jakýchkoliv netěsností – nikde nepocítíte žádné nežádoucí proudění vzduchu, žádná vlhkost.
6. Menší tloušťka přitom efektivnější – chytrá stříkaná izolace se používá v menších tloušťkách, např. pro zateplení podkroví splňuje již 15 cm normu, u ploché střechy v případě pěny tvrdé je pak norma splněna nástřikem 8 cm.
Jaké pěny použít?
Stříkané izolační pěny se obecně dělí do dvou skupin:
Tvrdé pěny – Heatlok Soy - pěny s uzavřenou buňkovou strukturou, které mají nejen tepelně izolační vlastnosti, ale používají se také jako hydroizolace a parozábrana. Použití je na všechny typy konstrukcí, obecně se dá říct, že všude tam kam se používá polystyren.
Měkké pěny – Sealection 500 - pěny s otevřenou buňkovou strukturou, které slouží nejen jako tepelná izolace, ale také jako výborná zvuková izolace. Použití je v interiéru na konstrukce kde se používá minerální vata.
Bonbónek na závěr…
Blíží se konec léta a zima tu bude co nevidět.Pokud i vy patříte k těm, kteří se právě rozhodují o zateplení svého domu, máme pro Vás jeden tip. Chytrá pěna nyní nabízí technickou konzultaci, zaměření a cenovou kalkulaci zcela zdarma. Navíc při realizaci zakázky do konce roku 2012 jsou na zateplení dotované ceny, takže se dá izolace pro váš dům pořídit za velmi výhodnou cenu.
- PR článek -