Lázně jsou rozděleny na komplex A pro dospělé a komplex B pro děti. Jen náklady na stavbu objektu pro dospělé, který vznikal v letech 1992 až 1994, se vyšplhal na 560 milionů korun. Autory architektonického řešení exteriéru a interiérů jsou Vladimir Gleich, Jaroslav Vítek a Dagmar Hořínková.

Na výtvarných dílech (keramické reliéfy a stropní světelné objekty kolonády, fontána, vitráž předsálí, plastika vstupní haly a jiné) se podíleli Svatopluk Kasalý, Pavel Klimoš, manželé Gavlasovi, Miloslav Hořínek či Miroslav Klimeš.

Celý areál je řešen velmi netradičně, jsou zde použity šikmé stěny, zvlněné atiky, různobarevné plochy, doplňky na střechách, nepravidelná, různě tvarovaná okna a další zajímavé a unikátní architektonické prvky.

Cílem objektu je pomocí přívětivého až veselého prostoru vzbudit optimismus pacientů, kteří se zde léčí z neurologických či gynekologických obtíží, problémů pohybového aparátu či chorob cévního systému.

Dílo, které bylo navrženo do soutěže Stavba roku 94, je mnohými považováno za architektonický skvost 3. tisíciletí. Celé prostředí, které je vyhledávaným lázeňským rezortem i řady cizinců, je bezbariérové a vzájemně propojené spojovacími trakty a výtahy. Najdeme tady také bazény, saunu, obchody, klubovny a nechybí zde ani posezení na kolonádě či zahradních terasách.

Autor: efa

Články s podobnou tématikou
Bydlení v oblacích
Moderní architektura XVII. - Sazka Arena
Moderní architektura XVI. - Hundertwasserův dům
Moderní architektura XV. - Vila Tugendhat
Moderní architektura XIV. - Hotel Internacionál