Aisslinger vymyslel koncept úsporného bydlení na plochých a nevyužitých střechách vysokých domů už před pár lety, předloni jej představil na několika výstavách moderní architektury, vedle Berlína nebo Amsterodamu také v rámci přehlídky Designblok 03.
Podle jeho slov je loftcube jeho vizí o bydlení pro novodobé nomády, kteří žijí minimalisticky a hodně cestují. Z jeho moderně pojatého, zakulaceného obydlí na čtyřech metrových nohách je navíc také krásný výhled a nic mu nestíní, takže je uvnitř spousta světla, které lze tlumit dřevěnými žaluziemi.
Domek má rozlohu necelých 40 metrů čtverečních a dělí se na obývací část, ložnici, kuchyň a koupelnu, přičemž jednotlivé místnosti jsou naznačeny posuvnými paravány. V exteriéru i interiéru bylo použito mnoho nových materiálů firmy DuPont, například bílý vakuově tvarovaný plast Corian či stavební materiály Antron a Zodiaq. Nechybí tady ani exotické dřevo Bankirai nebo barevné akrylové sklo.
Domek má také několik pozoruhodností. Jednou z nich jsou bílé oblázky před vstupem do koupelny, které jednak masírují nohy, a jednak rychle pohlcují vodu. Další zajímavostí je kuchyň vytvarovaná z jednoho kusu bez jediné spáry či jediná vodovodní baterie využitelná jak v koupelně, tak v kuchyni ve dřezu. Vedle verze k bydlení navrhl Aisslinger také loftcube jako kancelář.
Pokud vás pozoruhodný projekt netradičního bydlení německého designéra zaujal, jistě vás bude zajímat i jeho cena. První pořizovací náklady vycházely na zhruba 55 tisíc euro, autor však doufal, že při sériové výrobě cena klesne na méně než polovinu. V současné době na oficiálních stránkách projektu aisslinger.de přesná cena uvedena není, je však možné dozvědět se ji na požádání.
Autor: efa