Takzvané "dračí žíly" prý znali už před více než čtyřmi tisíci lety Číňané, s ohledem na ně stavěli své budovy také staří Římané či Egypťané nebo renesanční stavitelé. V posledních letech se o nich opět velmi vzrušeně hovoří, vznikly mnohé výzkumy a publikace na téma vlivu jejich škodlivosti na lidskou populaci a nesčetně alternativních léčitelů nabízí svou pomocnou ruku při jejich "odrušení".

A co to vlastně taková geopatogenní zóna je? V podstatě jde o z řečtiny pocházející název pro "nemoc, která vychází ze země". Jedná se o energické záření, které vysílá země v důsledku nějaké anomálie, která se vyskytuje v zemské kůře - buď jde o přírodní jevy jako je prasklina v zemi, styk hornin, podzemní toky, jeskyně a podobně nebo o výsledek lidské činnosti jako potrubí či kabely zabudované do země. Pozor, zóny však nepůsobí jen v přízemních patrech, ale velký, někdy dokonce mnohem větší vliv mají naopak ve vyšších patrech.

Podle odborníků, kteří se škodlivostí zón zabývají, narušuje zdraví člověka zejména dlouhodobý pobyt v této zóně, takže minimálně postel a pracovní místo bychom měli do pokoje umístit tak, aby jimi žádné záření neprocházelo. Pokud si nechcete zvát domů přímo člověka, který umí zóny vyhledávat, pak sledujte chování zvířat. Tam, kam si lehne pes, je velká pravděpodobnost neexistence zóny, naopak kočky zase ke svému odpočinku a spánku vyhledávají místa v zónách.

Výčet nemocí, kterými údajně při dlouhém pobytu   v geopatogenních zónách a zejména tam, kde se zóny kříží, může člověk onemocnět, je dlouhý - od banální rýmy přes astma a bolesti páteře až po rakovinné nádory. Většinou se stává, že onemocní ta část těla, která je nejvíce oslabena. A o léčbě pak platí to, že je zdlouhavá nebo zcela neúčinná.

Jestliže jste zastáncem přírodní medicíny a věříte škodlivosti vlivu geopatogenního záření, pak byste se měli snažit uspořádat nábytek v bytě tak, aby záření procházelo pokud možno místy, na kterých trávíte co nejméně času. Zároveň je vhodné v místnostech určených k odpočinku mít co nejméně elektronických a elektrických zařízení (viz článek Chraňte se před elektrosmogem!). Otázkami, jak co nejvhodněji zařídit byt či dům v harmonii s přírodou, se zabývá také čínské učení feng-šuej (více v článku Bydlete v harmonii podle čínského učení feng-šuej).

Autor: efa