Někdo nevstane ani při rachotu sbíječky nebo vrtačky a někoho dokáže příjemně naladit do nového dne švitoření ranních ptáčat a probouzející se přírody či jen pohled na fotografii svých milovaných s možností poslechu nevtíravé hudby. Pro příjemnější vstávání si dnes už můžete pořídit radiobudíky s moderním designem, které disponují také řadou nejrůznějších přídavných funkcí.

V dnešní době převládá elektronický (digitální) budík před analogovým (ručičkovým) budíkem. Radiobudík je elektronický přístroj určený především pro měření času a pro upozornění na určitý námi stanovený čas. Radiobudík je v současnosti nezbytný pro domácí, kancelářské a mnohdy i cestovní vybavení.


Radiobudík Philips AJL303 (2200 Kč)

Moderní radiobudíky mají vlastní zabudovanou interní paměť až několik GB a samozřejmě slot na paměťové karty. Do budíku si tedy můžete nahrát jakoukoli melodii či zvuk a nastavit jako budíček. USB kabel a výstup pro sluchátka bývají už samozřejmostí. Některé radiobudíky mohou mít dokonce dotykový displej a řadu dalších zajímavých funkcí.

Multifunkční radiobudíky nabízejí nejkvalitnější výrobci známých značek jako je například Grundig, Hyundai, Panasonic, Philips, Sony atd. Dnes už mají exkluzivní radiobudíky těchto výrobců řadu moderních funkcí a na trhu už jsou k mání revoluční modely s možností jemného buzení pro příjemnější vstávání. Například radiobudík Philips AJL303 umožňuje na displeji zobrazovat fotografie dle vlastního výběru a poslouchat hudbu z paměťové karty SD. Slot pro paměťové karty SD umožňují přehrávání fotografií nebo hudby ve formátu MP3. Hudbu si můžete případně poslechnout také z vestavěného rádia VKV.


Radiobudík iLuv iMM153 (1000 Kč)

Radiobudík s projekcí času

Digitální radiobudík s projekcí času PCR-407 má řadu předností včetně spousty funkcí, které v sobě spojuje a pak také formou jakou je schopný je prezentovat. Díky tomuto digitálnímu radiobudíku už nebudete muset procházet celou domácnost, abyste zjistili přesný čas a datum, aktuální teplotu v místnosti, nastavili si čas buzení nebo poslouchali své oblíbené rádio. Zabudovaný projektor všechny informace o čase či teplotě dokáže promítat na stěnu. Mimo opravdu nepřehlédnutelných nástěnných hodin tak přinese tento radiobudík zajímavý a moderní prvek do interiérů vašich domovů, který zaujme každého návštěvníka.


Radiobudík Philips AJ3138 (790 Kč) a Philips AJ3600, 990 Kč

Nový multifunkční radiobudík Sony dokáže také ukazovat čas nejen na displeji, ale promítat jej na zeď nebo na strop a místo nepříjemného zvonění budí spáče zvuky z přírody. Velký LCD displej s modrým podsvícením má čtyři úrovně nastavení jasu, a pokud nedokážete usnout, může vás ukolébat zvukem z vestavěného FM/AM tuneru nebo připojeného digitálního hudebního přehrávače.

Vstávání i usínání podbarví pětice uklidňujících zvuků ze světa přírody. Navolit je možné zvukovou kulisu podmořského světa, šumění horské bystřiny, pleskání dešťových kapek, hukot mořských vln nebo ptačí zpěv. Model Sony ICF-C717PJ má navíc zabudovaný teploměr pro měření teploty v místnosti záložní baterie udržují budík v chodu i při odpojení nebo výpadku proudu.


Radiobudík SONY ICF-C8WM/B (2200 Kč)

Maximálně vybavený budík Emos PCR181 disponuje rovněž projekcí času na zeď. Podporuje řízení času pomocí rádiového signálu, a díky tomu zobrazuje čas vždy zcela přesně. Přístroj je vybaven automatickým přepínáním mezi zimním a letním časem. Má k dispozici i volbu pro nastavení dvou budících časů nebo vypnutí poosvětlení. Praktický je rovněž integrovaný teploměr. Hodiny řízené rádiovým signálem zobrazují hodiny, minuty, sekundy, měsíce, datum, den v týdnu a budící čas.

Vzhledově velmi příjemný budík klasických rozměrů Grundig Sonoclock 660 potěší určitě displejem, jehož barvu poosvětlení je možné měnit z výběru osmi barev. U přístroje můžete upravit i intenzitu poosvětlení. Budík je vybaven i čidlem okolního světla a reguluje jas automaticky, takže přes den svítí více a v noci méně. Nechybí mu ani tradiční funkce Sleep (spánek), která po uplynutí předem určeného času vypne rádio. Nadstandardní je funkce NAP (šlofík), která po uplynutí definovaného času rádio zapne. Zálohování času pro případ výpadku napájení obstarají dvě mikrotužkové, tedy AAA baterie.


Radiobudík Scott CXT 20 (900 Kč)

I na nejmenší noční stolky se určitě bude hodit Memorex radiobudík pro iPod. S modelem Mi4390 máte možnost se nechat budit kromě iPodu i rádiem nebo budíkem. Jeho výbava zahrnuje digitální FM rádio, čtyři neodymové reproduktory a bezdrátové dálkové ovládání. Všechna zařízení iPod napájí a nabíjí přes kompatibilní dokovací stanici. Hlasitost buzení se zvyšuje postupně každých 5 sekund až do dosažení maximální úrovně. Na internetu ho seženete za cenu, která se pohybuje kolem 1 350 korun.

Design rozhoduje

V unikátním retro designu se představuje radiobudík Roadstar HRA-1500, kde v protikladu s vnějším vzhledem naleznete uvnitř nejmodernější elektroniku. V přístroji je integrován AM, FM tuner. Čelní část přístroje zabírá reproduktor, analogová stupnice a ovládací prvky přístroje, přičemž stupnice radiových stanic je podsvícená.

-ar-

Foto: archiv firem