V TOP security se dlouhodobě zaměřujeme na montáž, servis i revize obou druhů systémů, a proto dopodrobna známe jejich přednosti i limity. V každém případě jsme díky individuálnímu přístupu schopni všem zákazníkům připravit nejlepší řešení na míru tak, aby váš soukromý i komerční objekt, majetek i osoby v něm byli v maximálním bezpečí. Kompletní nabídku poskytovaných bezpečnostních služeb naleznete na našem webu ZDE.

TOP security - zabezpečovací systém

Jak se od sebe liší drátové a bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy?

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) mohou být co do technologie propojení jednotlivých komponent bezdrátové, drátové a hybridní. V následujících řádcích se spolu pro lepší orientaci podíváme, v čem tkví jejich kladné i záporné stránky.

Bezdrátové zabezpečovací systémy

Jak vyplývá ze samotného názvu, přenos informací probíhá u bezdrátových EZS přes radiový signál. Perfektně se tak mimo jiné hodí pro zavedení do budov, ve kterých je již provoz v plném proudu a není zde tedy prostor pro stavební úpravy.

Výhody:

+ jednoduchá a rychlá montáž, která nevyžaduje žádné nebo jen minimální stavební úpravy,

+ levnější instalace,

+ možnost snadného přemístění EZS i jednotlivých komponent na jiné místo,

+ EZS lze snadno rozšiřovat o další prvky.

Nevýhody:

- vyšší pořizovací cena,

- nutnost pravidelné kontroly stavu baterií,

- nemožnost kombinovat dohromady komponenty od různých značek.

TOP security - zabezpečovací systém

Drátové zabezpečovací systémy

Na bázi přenosu informací skrze kabely fungují drátové EZS. Vzhledem k nutnosti stavebních zásahů při jejich instalaci se hodí zejména pro zabezpečení objektů, které momentálně prochází výstavbou nebo rekonstrukcí.

Výhody:

+ nižší cena,

+ možnost kombinace komponent od různých výrobců,

+ nemusíte sledovat stav baterií,

+ vysoká spolehlivost.

Nevýhody:

- nemožnost přesunout EZS jednoduše na jiné místo,

- potřeba pravidelných revizí,

- vícenáklady za související stavební práce a instalaci kabelů.

Hybridní zabezpečovací systémy

Speciální variantou jsou hybridní zabezpečovací systémy, které kombinují technologii drátových i bezdrátových EZS. Tato varianta je vhodná v případě částečně rekonstruovaných objektů nebo v atypických a komplikovaných interiérech.

TOP security - zabezpečovací systém

EZS vs. PZTS: slovíčkaření, nebo „nebe a dudy“? Více o rozdílu mezi EZS a PZTS v tomto článku.

10 rad, jak vybrat elektronický zabezpečovací systém

1. EZS by měl mít zajištěné záložní napájení.

2. Vybírejte ze systémů, které mají nezávislé komunikační kanály (Wi-Fi, Ethernet, GSM).

3. Ptejte se po možnosti napojení EZS na pult centrální ochrany (PCO), aby pracovník dohledového centra mohl snadno monitorovat střežený prostor a případně okamžitě řešit krizovou situaci. Pro připojení na PCO je nutné, aby EZS disponoval příslušnou certifikací.

4. V případě bezdrátových EZS hraje roli operační dosah, který určuje materiál, tloušťka a počet překážek, skrz které signál bez potíží projde.

5. EZS musí být schopen oznámit poplach kdykoliv, ať už jste kdekoliv – prostřednictvím SMS, telefonního hovoru, mobilní notifikace nebo zmobilizováním PCO.

6. Ověřte si, zda má EZS ochranu proti vnějšímu narušení.

7. Pro efektivní ochranu před odposloucháváním je vhodné, aby měl EZS šifrování radiového signálu.

8. Při výběru zohledněte klimatické podmínky, do kterých hodláte EZS instalovat. Ne všechny detektory jsou totiž schopné čelit náporům horka a zimy, otřesům, dešti, sněhu, vlhkosti apod.

9. Investujte do EZS, jehož funkce umí rozpoznat pohyb domácích mazlíčků a pyšní se vysokou spolehlivostí tak, abyste nemuseli řešit falešné poplachy.

10. A jedna univerzální rada na závěr – nepodceňujte pravidelný servis a revize EZS. Naše profesionální bezpečnostní agentura s více než 20letými zkušenostmi je vám k dispozici.

Další užitečné rady a orientační ceny instalací EZS v jednotlivých typech objektů naleznete na webu moderní zabezpečení.

TOP security - zabezpečovací systém

Autor: Pavel Mikšátko

Firemní profil společnosti ZDE.

- PR článek -