Vícepatrové dřevostavby jsou ideálním řešením především pro ekologicky smýšlející rodiny, které se stále častěji uchylují k přechodu z města na vesnici. Expanze zájmu o dřevěné domy úzce souvisí se současným životním trendem - návratu k přírodně a tradičním hodnotám.
Moderní srubové domy jsou adekvátní alternativou nového směru ve stavebnictví. Dokážou v sobě snoubit harmonii s přírodou spolu s nádechem luxusu. Hlavními výhodami je nejen vysoká životnost a samotný ráz stavby, ale i pozitivní dopad na zdraví. Dřevostavby znamenají ideální řešení pro osoby s dýchacími nemocemi, jakými jsou astma, alergie a další. Díky antistatickým vlastnostem dřeva se snižuje vzdušná prašnost v místnostech. Dřevo a přírodní materiály blahodárně působí jak na naši fyzickou stránku, tak i na psychiku. Dřevostavby dýchají uklidňující atmosférou a teplem domova. Dřevo rovněž dokáže pohlcovat patogenní zóny, čímž přispívá ke zlepšení psychické kondice člověka. Reference vlastníků dřevěných domů jsou toho důkazem:
„Pro srubový dům jsme se prvotně rozhodli pro energetickou nenáročnost oproti domům zděného či cihlového typu. Skutečné výhody jsme ale ocenili až po nastěhování. Celá rodina se nyní cítí odpočatěji, v lepší psychické kondici,“ popsala paní Lucie K. své dojmy z bydlení v dřevostavbě.
Proč se rozhodnout pro ekologickou dřevostavbu?
· dlouhá životnost a snadná údržba
· energetická nenáročnost a dokonalé izolační vlastnosti
· dostupná pořizovací cena
· možnost individuálního plánování
· doložitelné pozitivní účinky na psychiku i fyzickou stránku člověka
· ekologické řešení v souladu s přírodou
· samoregulační schopnost ideální vlhkosti vzduchu od 40-60 %
· nejnižší výskyt škodlivých organizmů a částic v ovzduší
· a mnohé další výhody srubových domů…
Jak probíhá samotná realizace dřevostavby
Prvotní fází stavby dřevěného domu je plán řešení, který musí odpovědět na otázky: Kolik pokojů je požadováno? Bude se jednat o nízkopodlažní či patrovou stavbu? Jakou velikostí mají místnosti disponovat? Jaké je rozvržení jednotlivých pokojů, oken, dveří a dalších detailů? Jakmile jsou ujasněné veškeré základní požadavky, nastává fáze návrhů a předběžná kalkulace. Při výběru návrhů se nejčastěji využívá 3D modelů pro klientovu lepší představivost. Následně započne samotná realizace…
První stavební prací je vybudování základů budoucího srubového domu.
Poté následuje konstrukce obvodových stěn, střechy, pokojů z kvalitního, sušeného smrkového, případně cedrového či borového dřeva. Dřevostavba postupně dostává finální podobu.
Dokončený srubový či dřevěný dům lze očekávat do 1 až 6 měsíců od počátků stavby. Výsledná podoba může vypadat následovně:
Popularita srubových domů každoročně narůstá. V zahraničí jsou velmi populární zejména ve Skandinávských zemích v Dánsku, Švédsku či Norsku a v mnohých dalších. Jejich vlastnosti a plně uspokojí i nejnáročnější klientelu hledající moderní bydlení s ohledem na přírodu i vlastní zdraví.
- PR článek -