Druhy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy můžeme rozdělit do třech základních kategorií. Většinou se rozdělují podle použitého materiálu pro výrobu nášlapné vrstvy. Máte tedy na výběr mezi laminátovou, linoleovou a dřevěnou plovoucí podlahou. 

Laminátová podlaha se skládá z více vrstev. Laminát a její vrchní užitková, nášlapná vrstva je napuštěná a zpracována tepelně tvrzenou pryskyřicí. Nášlapná vrstva je přikrytá ochranou vrstvou, která má nekonečné variace dekorů. Dále protitahová vrstva, jenž zajišťuje stabilitu celé lamely a zároveň umožňuje pokládku „plovoucím způsobem“.  Základem je nosná MDF nebo HDF deska. HDF a MDF desky jsou tvrdé dřevovláknité desky vyrobené z dřevěných vláken lepených pryskyřicí za vysokého tlaku a teploty. V poslední řadě je vyrovnávací vrstva, tato spodní vrstva je odolná vůči vlhkosti a zaručuje důkladnou vyváženost celé lamely.  Laminátová podlaha je také vhodné pro podlahové vytápění.

Zloženie laminátovej podlahy: Vrstvy laminátovej podlahy – HDF, DPL laminát

Vinylové podlahy tvoří pět vrstev nezbytné pro kvalitu samotné lamely, tak i pro její montáž, či údržbu. Každá z těchto vrstev plní určitou funkci. Podkladní vrstva plní funkci absorpci hluku, tudíž zmírňuje kročejový hluk. Nosná vrstva určuje celkovou pevnost lamely, stabilizační vrstva snižuje teplotní roztažnost. Dekorační vrstva udává vzhled lamely, kterých je opravdu mnoho.  Nášlapná vrstva spolu s ochrannými nátěry zajišťují odolnost proti opotřebení.  

Dřevěné podlahy se využívají již od nepaměti, byly vždy základem interiéru různých zámeckých panství, ale i hradů a kostelů a to díky své dlouhověkosti. Kvůli jejich krásnému, přírodnímu vzhledu a vlastnostem jako je zvuková a tepelná izolace, můžeme říci, že v mnoha věcech jsou lepší než jiné umělé materiály. Dřevěné podlahy se dělí na olejované a lakované. 

Masivní dřevěné podlahy | Koberce - Podlahy Olomouc

- PR článek -