Dřezy z umělého kamene mají nesporné výhody: 

- snadná údržbu bez nároku na neustálé leštění,
- opravdu použitelné rozměry a hloubku, 
- elegantní design, který u nerezů prostě nenajdete,
- barevnost ladící s interiérem,
- vyšší odolnost proti poškození,
- ty nejlepší materiály jako Cristalite a Cristadur mají i trvalé antibakteriální provedení zajištěné ionty stříbra v celé tloušťce materiálu.

Pozor na výběr materiálu a značky dřezu - materiál není vždy stejný!

Dobře si všimněte, že u některých značek dřezů nenajdete žádnou informaci o složení materiálu, ani o historii a zkušenostech, které firma má s touto poměrně složitou technologií výroby dřezů, mají-li být dřezy skutečně kvalitní.  

Jednou ze zásadních zkutečností hovořící o kvalitě a odolnosti kompozitních dřezů je obsah kamenných složek a   hlavně použité pojivo.

Skutečné originály (a připomeňme znovu německého výrobce Schock, protože je autorem této technologie výroby), používají výhradně vysoce jakostní tvrdý akrylát.

Obsah kamenných složek by měl být 75 - 80 % a použité barvivo keramické.

Tyto dřezy jsou pak prakticky nezničitelné a při jednoduché údržbě si zachovají trvale nový vzhled.

 
Nenechte se oklamat nižší cenou! Aneb… z obrázku nic nepoznáte.

Pozor! Na trhu najdete i mnoho podobných tzv. „granitových dřezů“ lákajících cenou jen mírně nižší než u originálu. Často jde o dřezy na bázi polyesterových, epoxidových a jiných pojiv mnohdy s nízkým obsahem kameniva. Některé mají dokonce jen povrchovou úpravu v dezénu.

Výsledkem je „levnější“ kopie s podstatně horšími vlastnostmi, odolností i životností, která pak zcela jistě neuspokojí vaše očekávání.

 
Doporučení k výběru:

Vždy se nejprve podívejte na www stránky českého dovozce značky dřezu. Tam najdete nejvíce informací o použitých materiálech. Kdo prodává kvalitu a umí, rád se pochlubí. Sledujte také historii a zkušenost značky s touto technologií. I otevřenost poskytnutých informací vám napoví, jaká je úroveň značky, výrobku a následně i servisu v České republice. Nejste-li si pak ještě jisti, vyzkoušejte si materiál na vzorcích u prodejců. Hledejte také zda dřez splňuje přísnou nejnovější evropskou normu EN 13310 harm, ČSN EN 13310 a je certifikován značkou CE. U tzv. „levnějších značek“ tomu tak mnohdy není.

Každopádně doporučujeme volit značku s tradicí specializovanou na kompozity. Rozhodně se vám to vyplatí a mnohdy budete překvapeni, že ani cena není vyšší v porovnání s výrobkem neurčitých parametrů a kvality.

 






Fotografie archivu: schock.cz  
 
- PR článek -