Pokud to prostory koupelny dovolují, je dobré mít všechny předměty, které používáme, na dosah. Jedná se zejména o kosmetiku, čistící prostředky, ručníky, osušky a župany či koš se špinavým prádlem. I v malé koupelně panelového domu lze vykouzlit mnoho úložného místa.  Nesnažme se však vměstnat do koupelny vše, tedy i věci, které používáme velmi zřídka.

Dávno není jedinou barvou koupelnového nábytku bílá. Často se objevuje světle zelená, modrá, žlutá, výjimku však netvoří ani šedá, černá v kombinaci s bílou či tmavě modrá. Nejpoužívanějším výrobním materiálem je MDF s oblíbeným lakem na povrchu. U méně kvalitního koupelnového nábytku musíme počítat s kratší životností.
Velmi odolné jsou také plasty a kovy v kombinaci se sklem. Pokud dáme přednost dřevu, nejvhodnější jsou tropické dřeviny, jež jsou odolné vůči vlhkosti. Styl koupelnového nábytku by měl kopírovat styl zbývajících místností. Moderna k moderně a venkov k venkovu.

Koupelnový nábytek lze vybírat hned z několika hledisek. V prvé řadě jsou na místnost kladeny zvýšené nároky z hlediska čistoty. Pokud si tedy nechceme komplikovat úklid podlahy, je vhodnější volit nábytek závěsný nebo alespoň na nožičkách. Koupelnová studia většinou nabízejí nábytek, který se stylem hodí k dané sanitární keramice. Pokud chceme zvolit levnější variantu, musíme se spolehnout na vlastní vkus.

Při pořizovaní jednotlivých kusů nábytku bychom měli začít od skřínky pod umyvadlo a skříněk kolem umyvadla.   Zde patří kosmetika a ostatní užitečné věci, které používáme opravdu denně. Do menších prostor jsou vhodné skřínky s žaluziovými dvířky, které při otvírání nezaberou téměř žádné místo. Stejně jako v kuchyních i koupelnách najdou své místo výjezdné police, kde je vše přehledně uspořádáno a zároveň po ruce.