Jakou vířivku zvolit – mobilní nebo pevnou?

6.4.2018

Stále více lidí si doma zařizuje vlastní domácí wellness, jehož součástí je i vířivá vana. Vířivka v dnešní době není výsadou bohatých. V mnohých domácnostech nahrazuje klasický bazén a na trhu jsou i nafukovací vířivky, které se od pevných liší především nižšími pořizovacími náklady a mobilitou.

Výkonné pevné vířivky

Vybíráte-li si vířivku, kterou chcete mít na své zahradě či terase několik let, určitě se vám vyplatí investovat do pevné vířivky. Na trhu najdete malé modely pro 2 osoby, ale také větší, kde se pohodlně vejde až 6 osob. Můžou být rohové, čtvercové nebo kruhové. Při výběru vířivky si nejdříve musíte uvědomit, kam ji umístíte. Vířivé vany potřebují určitou stavební připravenost. Můžete je mít na zahradě, terase, zimní zahradě, ale i v koupelně místo vany. Pokud ji umisťujete v exteriéru, je nutné ověřit si nosnost podkladu u statika.

Cena vířivky se bude odvíjet od použitých materiálů, počtu hydromasážních a vzduchových trysek, přítomnosti ozonátoru, druhu filtrace, výkonu atd. Nejlevnější pevnou vířivku Viking 1 s doživotní zárukou na skelet pořídíte za 60.000 Kč. Vířivé vany si můžete užívat celoročně.

Vířivky můžete mít posazené nad zemí, částečně nebo zcela zapuštěné v zemi. Pokud nejste omezeni prostorem a chcete kombinovat plavání s hydromasáží, pak si pořiďte tzv. Swim Spa bazén. Za jednu cenu získáte vířivku i bazén, ve kterém můžete cvičit.

Levnější varianta - nafukovací vířivky

Mobilní nafukovací vířivky MSpa jsou cenově příznivější. Nejčastěji nabízejí vzduchové trysky pro perličkovou koupel. Některé lepší modely mají také hydromasážní trysky. Jejich výhodou je velmi snadná instalace. Mají samonafukovací funkci, takže je stačí připojit ke zdroji a ony se sami nafouknou. Vířivky MSpa mají patentovanou strukturu vzduchových komor, díky kterým je jejich obvod velmi stabilní, dokonce si můžete sednout na hranu vířivky, aniž by se zbortila. Na trhu jsou kruhové i čtvercové tvary. Výběr designů a barev je také velmi pestrý.

Nafukovací vířivky můžete mít na zahradě celý rok, nebo je na podzim vypustit, vysušit, sbalit do krabice a uschovat. Jejich životnost je nižší než u pevných vířivek, ale zato se dají stěhovat kdykoliv a kamkoliv potřebujete. Můžete si je tedy vzít s sebou na chalupu, nebo v průběhu sezóny měnit polohu vířivky na zahradě. Nejlevnější model pořídíte za necelých 12.000 Kč.

Pokud máte dostatek prostoru, je lepší zainvestovat do pevné vířivky, která ve srovnání s nafukovacími nabízí více pohodlí. K dispozici má místa k sezení či ležení. U pevných vířivek najdete více hydromasážních trysek s regulovatelným tlakem. Pokud z jakéhokoliv důvodu pevnou vířivku mít nemůžete, zkuste mobilní vířivku, která má jednodušší instalaci a nižší pořizovací cenu.

Ať už si vyberete pevnou nebo nafukovací vířivku, určitě nebudete litovat. Jednak vám přinese stejné potěšení jako bazén, navíc vás pořádně namasíruje, podpoří váš krevní oběh a celá rodina si v ní užije spoustu zábavy.

Specialita na závěr – estonské dřevěné kádě

Pro fajnšmekry existuje také pravá finská koupel tzv. estonské dřevěné kádě neboli hot tub. Kádě připomínají koupací sud, nepoužívá se v nich chemie pro úpravu vody a vytápí se kamny na dřevo. Jsou stylovým doplňkem na zahradu a představují přírodní koupání, které si můžou užívat i lidé s citlivou kůží. Jsou vhodné pro jednu a více osob.

Přečtěte si také
Největší centrum vířivek, saun a elektrokol v České republice

- PR článek -