1. Ne vše je třeba natírat
Ještě před fází přípravy natírané plochy zakryjte všechna místa, která by neměla přijít do styku s penetrací, vodou či barvou (typicky elektrické zásuvky, vypínače, dřevěné lišty apod.)
2. Životnost a vzhled nátěru silně ovlivňuje příprava betonového podkladu
Zejména v případě, kdy máte v plánu natírat zeď ve starší budově, je vhodné povrch ošetřit hloubkovou penetrací, která zeď zbaví biologických nečistot (řasy, plísně, houby). Samozřejmostí je úprava povrchu smetákem a proudem vody.
To, jestli je zeď připravena k nátěru lze snadno ověřit tak, že přes ni přelepíte kousek pásky. Po odlepení by na lepené straně pásky neměly být žádné nečistoty (pokud zde nečistoty jsou, doporučujeme zeď očistit ještě jednou).
3. Nelekejte se drobných nedostatků, zamaskujte je špachtlí či štětcem
Poté, co je zeď očištěná a vysušená, přistupte k samotnému natírání. za pomocí vhodného válečku (u stěn s hladkým povrchem Vám bude stačit váleček s krátkým vláknem) přetřete postupně celou plochu. Pozor na to, aby Vám na zdi nezůstávaly nerozetřené kapky barvy (pokud se tak stane a Vy si toho všimnete až po zaschnutí prvního nátěru, lze tyto kapky odstranit špachtlí).
Po dokončení prací nechte nátěr vyschnout (to v závislosti na proudění vzduchu a jeho teplotě může trvat několik hodin až dnů). Následně zkontrolujte stav prvního nátěru a ošetřete případné nedostatky (prasklinky, zaschnuté kapky barvy).
Jakmile máte hotovo, můžete se pustit do realizace druhého nátěru. Při jeho aplikaci postupujte stejně, jako u nátěru prvního.
S výběrem správné barvy pomůže Colordesigner
Pokud si nejste jisti tím, jaký odstín barvy na beton použít v interiéru, nechte se inspirovat v aplikaci Colordesigner, která Vám umožní vyzkoušet si živě nanečisto jednotlivé barvy přímo ve Vašem interiéru (do aplikace jednoduše nahrajete fotografii místnosti, kterou chcete vymalovat a pak si jen „hrajete“ s barvami).
Zdroj: Dům barev
- PR článek -