Jak rozdělit ploty?
Zcela jednoduše: Na živé ploty a ploty neživé.
Polemiku k živým plotům přenecháme odborníkům a budeme se raději věnovat tomu, čemu rozumíme, tj. plotům neživým.
Ploty drátěné
Nelze začít jinak, než u plotů drátěných.
Mezi drátěné ploty patří ploty z klasického pletiva - těch u nás nalezneme nejvíce. Pletivo se používá jak u klasického oplocení domu, tak i pro oplocení zahrad, sadů apod. Pletivo může být buď pozinkované nebo poplastované a to nejen v barvě zelené a hnědé, ale i v nestandardních barvách vyráběných na zakázku. Platí to nejen pro pletiva samotná, ale i pro sloupky, brány a branky a další plotové příslušenství jako je ostnatý drát , napínací elementy apod.
Dalším druhem drátěných plotů jsou tzn. oplocenky a ohrazenky. Tato lesní a pastevecká pletiva se používají k ohrazení lesů a jako ohrady farem. Jako oplocenka se vyrábí i individuální ochrana stromů, se kterou pracují zejména firmy zabývající se lesnictvím a kupují ji k oplocení lesních školek a individuálnímu oplocení jednotlivých rostlin.
Ploty drátokamenné
neboli ploty gabionové. Jedná se o drátokamennou konstrukci, která je tvořena gabionovými sítěmi spojenými spirálou. Toto spojení vytvoří tzn. gabionový koš. Gabionové koše, se plní nejrůznějším kamenivem dle vkusu majitele stavby a vytváří tak vzhlednou a stabilní plotovou konstrukci. Tato gabionová konstrukce se dá pro účely plotu kombinovat například s trubičkovým plotem, kdy je z gabionů vytvořena podezdívka nebo podezdívka i plotové sloupky a následně zasazeno plotové pole.
Gabiony, jako takové mohou dále na stavbě sloužit i jako obkladní materiál nebo dle svého původního určení jako opěrná stěna tam, kde se vyskytuje problém se sesuvy nebo ujíždějícím svahem.
Tak už jste se rozhodli, jaký plot ošatí Váš dům?
Pokud ano i pokud ne, rádi pomůžeme.
Související články:
Dálnice dnes již bezpečnější
Vyztužování aneb co dělají u sousedů jinak?
- PR článek -