Na vybavení pro děti myslete už při pořizování nového domova
Na dětské vybavení domu se vyplatí myslet už při jeho pořizování. Stejně jako počítáte s pořízením nové televize nebo skříní na míru, zamyslete se i nad potřebami a touhami vašich ratolestí. Některé vybavení pořídíte lacino, jiné – třeba vnitřní „horolezecká“ stěna, dětská tělocvična nebo domeček na zahradu – může stát i desetitisíce korun. Nejvýhodnější je si našetřit, pokud ale potřebujete pořídit dětské vybavení hned a finance vám momentálně scházejí, pomůže vám online půjčka.
V první roli bezpečnost
Nejprve se podívejte, zda ve vašem domově dětem nehrozí žádné bezpečnostní riziko. Vždy vyzkoušejte zátěž u houpaček, sítí nebo lezeckých stěn. Každé vybavení pro děti by mělo být v první řadě bezpečné, správně nainstalované, ale také správně používané. Vysvětlete dětem, jak si hrát bez rizika a snažte se je při hrách kontrolovat.
Vybavení pro děti do 7 let
Menší děti zhruba do 7 let věku ocení v interiérech hlavně dostatek prostoru na hraní s hračkami. V pokojíčku byste jim hrací koutek měli opticky oddělit od zbytku prostoru. Skvěle se k tomu hodí koberec nebo deka, díky kterým pak děti nestudí nohy. V blízkosti nezapomeňte umístit také dostatek úložného místa pro všechny hračky. Do pokojíčku můžete pořídit malý nafukovací bazének a naplnit jej plastovými koulemi nebo drobnými hračkami, které tak budou většinu času poklizené.
Vytvořte dětem soukromý prostor pomocí domečku, teepee nebo bunkru. Ocení jej nejen uvnitř, ale i na zahradě. Tam pak děti nejraději řádí na pískovišti, klouzačce nebo trampolíně. Pokud vše spojíte dohromady, můžete na příhodném místě zahrady vytvořit soukromé dětské hřiště, díky kterému se k vám budou dětské návštěvy pokaždé těšit.
Vybavení pro starší děti
Děti, které už chodí do školy, potřebují místo, kde by se mohly fyzicky vybít. Pomozte jim k tomu interiérovou houpačkou nebo hamakou. Dbejte samozřejmě hlavně na bezpečnost a pevné přichycení. I větší děti potřebují v pokoji dostatek prostoru na aktivní hry, zároveň však myslete na vhodné umístění psacího stolu. Měl by být od aktivní zóny vzdálen co nejvíce, aby tvořil tichý kout, kde se váš potomek bude moci bez rozptylování soustředit.
Venkovní prostředí si větší děti užívají naplno. Dejte jim šanci se pohybově rozvíjet na vlastní lezecké stěně či v prostorném bazénu. Pokud máte doma sportovce, podpořte ho tréninkovou stěnou, kde si bude moci nacvičit odpaly (fotbal, tenis, florbal a další míčové sporty). V takovém případě však přemýšlejte nad jejím umístěním, aby vás rány nerušily.
Vyřáděné děti = klidní rodiče
Díky fyzické aktivitě se děti příjemně unaví, zlepší svojí kondici a poskytnou rodičům chvíli klidu. Dopřejte dětem zábavné a hlavně bezpečné vybavení, které bude dělat radost jim i vám.
- PR článek -