Předsíň není pouze místo, kde se denně přezouváte a odkládáte boty a kabáty, je také místem, kde vítáte návštěvy a loučíte se s nimi. V menších bytech a domech tak nahrazuje takzvaný přijímací salonek, a měla by tudíž vypadat reprezentativně.

Vybavení předsíně
Samotná předsíň prozradí o obyvatelích domu či bytu mnohé, i když pravdou zůstává, že nabídka odkládacích stěn a předsíňových skříněk je i dnes dosti omezená, a tak těm vynalézavějších nezbývá nic jiného než kutit v domácí dílně či navštívit truhláře a nechat si navrhnout nábytek na míru. Vzhled předsíně může mít stovky podob. Základním kritériem uspořádání je zcela jistě prostor, který máte k dispozici. Interiér a vybavení předsíně by se neměl nijak vymykat z celkového vzhledu a ladění domu či bytu. Základním nábytkovým kusem je věšák, který může být ve stylu volně stojícího solitéru či věšákové stěny spojené se zrcadlem a poličkou na rukavice a klobouky. Při výběru věšáku pamatujte i na to, zda máte doma ještě k dispozici šatnu nebo zda bude viset část vašeho šatníku právě v předsíni. Nezapomínejte ani na dostatek místa pro kabáty hostů.

Dalším nezbytným prvkem předsíně je skřínka na boty. I zde je nutné zvážit styl místnosti a prostor, ideálním uložištěm je vyklápěcí skřínka, která dost místa v předsíni ušetří. Z hlediska hygieny není vhodné mít ve skřínce uloženy všechny boty – tedy ty ve kterých chodíte často i ty, které nosíte pouze sezónně nebo jen výjimečně. Zimní boty byste měli před létem uložit do krabic například do šatny nebo komory a v botníku nechat pouze ty letní.

Zrcadlo v předsíni by mělo být dostatečně velké, aby odráželo celou postavu a zároveň opticky zvětšilo a prosvětlilo celou místnost.   Zrcadlo neumísťujte přímo naproti vchodovým dveřím, odraz by mohl kohokoliv polekat a způsobit paniku.

Užitečné drobnosti
Nábytkem, který není naprostou nezbytností, ale o to více jeho přítomnost v předsíni oceníte, je lavice nebo židle, na kterou se můžeme při přezouvání posadit. Na uložení běžných svršků a doplňků je vhodné umístit do předsíně alespoň jednodveřovou skříň hlubokou 60 centimetrů. Zejména v deštivém počasí oceníte v předsíni speciální stojan na deštníky nebo nádobu, do které může odtékat i dešťová voda. Vyřeší se tak jednou pro vždy problém „kam s ním“, když návštěvu přepadne cestou k vám bouřka.
Pokud jste rodina s několika malými dětmi, které již samy chodí ven, je vhodné přizpůsobit prostor i jim, například nižšími věšáky nebo dětskými stoličkami.

Světlo v předsíni
Pokud předsíň nemá vlastní zdroj denního světla, nezapomeňte tomu přizpůsobit i barevné ladění a osvětlení v místnosti. Ideální jsou světlé barvy doplňků i světlé tóny dřeva v kombinaci s kovem. Stropní osvětlení je dobré kombinovat například s „bodovkami“, abyste docílili příjemné měkké atmosféry.

Podlaha v předsíni by měla být z materiálu maximálně trvanlivého a vodovzdorného, což splňuje například keramická dlažba. Optického zvětšení místnosti docílíte také, pokud použijete dlaždice větších rozměrů položené diagonálně.