Podobně jako lidé, kteří příliš nevyrostli, si přizpůsobují domovy svým postavám také ti, kteří vyrostli až až. Zařizování bytu či domu prodlouženými kusy nábytku a přizpůsobení vybavení vysokým postavám se většinou týká rodin, kde jsou vysocí oba partneři. U žen je to výška přibližně nad 185 centimetrů, u mužů potom přibližně o deset centimetrů více. U takového partnerské dvojice lze předpokládat, že vyšších postav budou také potomci.

Nejedná se přitom o žádný rozmar. Každý si může představit, jak by se mu bydlelo v domácnosti, kde by vše bylo o dvacet až třicet centimetrů nižší – stoly, židle, kuchyňská linka, umyvadlo, lustry apod. Doporučení, která platí pro osoby vysoké mezi 170 a 180 centimetry, je potřeba přizpůsobit konkrétní výšce postavy. Týká se to zejména stolů, židlí, pracovních desek, kuchyňské linky, postelí a matrací, umyvadel, toalety, vany apod.. Pokud si nejste jisti, že úkol zvládnete, obraťte se raději na odborníka.

Bydlení v podkroví si jděte raději předem důkladně prohlédnout a vyzkoušejte si, zda s daným sklonem střechy dokážete pohodlně žít. Hrozí vám nejen neustálé ohýbání a sklánění, ale také značně omezené využití prostoru.

Nábytek již není potřeba objednávat na míru, jak tomu bylo v minulých letech. Řada firem jej nabízí standardně a také za ceny, které se většinou nijak výrazně neliší od ostatního nábytku. Úpravy neminou ani zárubně a dveře (nutné je zvýšení alespoň o 10 centimetrů), osvětlení a vypínače. Spotřebiče umístěte tak, abyste se k nim nemuseli zbytečně ohýbat nebo do nich nevráželi hlavou a neohrožovali tak své zdraví.

Vyšší osoby mají také větší velikost chodidel, což znamená, že se jim do klasického botníku patrně nevejdou boty. Problémy zcela jistě nastanou také s pokrývkou, takže nechcete-li aby vám z peřiny „koukaly nohy“ nebo naopak celá horní polovina těla, pořiďte si přikrývky s prodlouženou délkou.