Froté koupelnové předložky , které vypadají téměř jako ručník a mohou s nimi také tvořit sadu, jsou velmi praktické. Lze je často prát v pračce a také bychom to pravidelně měli dělat. Předložka, na kterou několikrát denně stoupne mokrá noha všech členů rodiny je přímo ideálním obydlím pro roztoče a plísně. Pokud není předložka opatřena žádnou protiskluzovou úpravou, může být poněkud nebezpečná zvláště pro děti nebo seniory. Zejména suchá předložka na suché podlaze dosti klouže.
U tkaných koberečků ze 100 % bavlny platí podobná pravidla pro údržbu jako u froté předložek. Lze je rovněž prát v pračce a díky jejich hladkému povrchu se v nich nezachycují vlasy, nehty apod. Jako první pomoc je možné tkaninu každý den vytřepat, i když na světlých odstínech je na první pohled vidět, kdy je „zralá“ na vyprání. Nespornou výhodou koberečků je také příznivá pořizovací cena, a tak je lze častěji obměňovat třeba podle nálady nebo ročního období.
Velmi početnou skupinu koupelnových předložek zastupují měkké a huňaté předložky nejrůznějších tvarů a barev, k dostání často v sadě spolu s předložkou před WC. Vyrábějí se většinou z polyamidu, polyakrylu nebo z bavlny. Jsou oblíbené zejména pro onen pocit měkkého došlápnutí, jsou cenově dostupné a díky protiskluzové úpravě také bezpečné.
Plastikové předložky prodávané na metry známe z prodejen koberců nebo tapet patrně všichni. Role se zajímavými koupelnovými vzory vypadají lákavě, bohužel mají omezenou životnost a snadno se špiní. V porézním povrchu se drží prach, nečistoty i plísně. Příznivá cena však dovoluje, abychom předložku častěji obměňovali.
Dřevěné rošty před vanou či sprchou v mnoha koupelnách nenajdeme, přitom použití dřeva pro tento účel je dobrou volbou. Dřevo nestudí (bohužel také nezahřeje), je hygienické, neboť se na rohoži nezachycují nečistoty, a lze jej snadno vyčistit a vydesinfikovat. Výrobu rohože vládne kutil sám, jinak ji lze samozřejmě pořídit v obchodě v různých cenových hladinách od obyčejné smrkové rohože, až po luxusní z exotického dřeva.
Předložka z přírodního materiálu , jako je například sisal, je spíše zajímavým prvkem, než balzámem na nohy. Materiál je příliš drsný a také udržet jej hygienicky čistý je spíše problém. Nehodí se do vlhka a lze jej maximálně vytřepat a povysávat.
Foto: archiv firem VEBA, Clara Bedding a RAKO