Využití dvojvany lze pojmout v podstatě jakkoliv. Pro jednoho je koupání ve dvou ve vaně obložené svíčkami vrcholem romantiky, pro druhého je velká vana ideální příležitost, jak se vyřádit ve vodě i s dětmi.
Vany pro dvě osoby lze rozdělit do dvou skupin – na vany umístitelné do prostoru a vany rohové. V obou případech je potřeba počítat s tím, že plocha, kterou vana zabere, bude minimálně 2,5 metru čtverečního, plus nějaký ten manipulační prostor kolem vany.
Prostorově náročné dvojvany nelze chápat jako místo každodenní očisty, a jsou proto skutečným nadstandardem. Koupelna by měla být vždy vybavena ještě sprchovým koutem, přestože nikde není psáno, že dvojvanu nemůže využít pouze jedna osoba. Pravděpodobně tak ale nebudeme činit každý den i s ohledem na spotřebu vody pro její naplnění.
Velmi zajímavým řešením, které lze aplikovat pouze v rodinných bytech a velkometrážních bytech, je umístění dvojvany do samostatné koupelny. Pokud je v domě navíc sauna, může vzniknout přímo malé domácí relaxační centrum. Pravdou je, že relaxovat mezi pobíhajícími dětmi, které na sebe střílí z vodní pistole, nám energii patrně nevrátí.
Pokud už chceme investovat do vany pro dva, pravděpodobně nebudeme šetřit ani na vířivém systému a byla by to také velká škoda. Vířivá vana se pak stane opravdovou oázou relaxace pro celou rodinu a zvláště v chladných dnech, kdy je naše tělo promrzlé a unavené, přijde taková regenerace vhod. Zapomenout bychom neměli ani na nejrůznější doplňky, opěrky hlavy, odkládací plochy pro nápoje apod.
Dvojvany se nečastěji vyrábějí z akrylátu, který umožňuje tvar vany přizpůsobit lidskému tělu (přesněji řečeno dvěma nebo dokonce třem) i vytvořit zajímavé designérské kousky.
Nejlevnější dvojvanu na trhu pořídíme za zhruba 20 tisíc korun. Při doplnění o vířivý systém a doplňky se cena může vyšplhat ke 100 tisícům korun i výše.
Foto: archiv firem Ravak, Hoesch