Kvalitních lepidel je na trhu celá řada, problém nastává ve chvíli, kdy chcete přilepený držák sundat nebo přemístit. Lepidla, která opravdu pevně drží, se z podkladu špatně sundávají, takže když už se vám podaří háček odlepit, zbytky lepidla zůstanou na obkladu i na háčku. Háček je pak už nepoužitelný, protože lepidlo se vám z něj pravděpodobně odstranit nepodaří, a i z obkladu ho budete sundávat velmi obtížně. Pokud ovšem chcete držák, věšák nebo poličku používat dlouhodobě, bez nutnosti vrtat, je lepidlo dobrou volbou.
Přečtěte si také Koupelnové doplňky pro stylovou i praktickou koupelnu
Pokud netoužíte po trvalém řešení a chcete mít možnost doplňky v koupelně nebo na WC sundat nebo přemístit, dobrým řešením jsou speciální lepící pásky a montážní sady. Ty lze velmi snadno aplikovat na hladké povrchy (keramiku, sklo, kov, plast) a také po čase, třeba i po roce, sundat, aniž by byl poškozen povrch.
Oboustranné lepící pásky využijete i v kuchyni nebo v dílně.
Jak správně přichytit koupelnové doplňky lepící páskou?
Nejdříve je třeba důkladně očistit povrch, na který se bude koupelnový doplněk připevňovat, a to pomocí čistidla na bázi alkoholu (technický líh, lihový čistič apod.).
Dále záleží na tom, jaký výrobek jste si vybrali. Například velmi jednoduché a rychlé na aplikaci jsou nalepovací hřebíky, které stačí přitlačit na očištěnou dlaždici po dobu několika sekund a poté již na ně můžeme zavěsit ručník, košík s vlasovými doplňky apod. Nosnost nalepovacích hřebíků je 2 až 4 kg, dle konkrétního produktu.
Velmi oblíbené jsou oboustranné lepící pásky na dlaždice a kov, které unesou až 100 kg (resp. 10 kg na 10 cm pásky) a lze na ně tudíž připevnit i poličku s kosmetikou nebo držák na kuchyňské načiní.
Výhody lepidla a pásky pak kombinují speciální montážní sady, např. tesa power.kit. Touto technologií lze doplňky přilepit i na drsnější povrchy jako je dřevo nebo přírodní kámen. Postup v tomto případě vypadá následovně:
- z montážní základny se odstraní krycí papír a základna se nalepí na požadované místo,
- do většího otvoru v základně se vtlačí lepidlo, a to do doby, než se objeví v menším otvoru. Je důležité, aby se základny již nedotýkalo,
- poté se vše nechá zaschnout po dobu 12 hodin,
- finálním krokem je nasazení vybraného koupelnového doplňku a jeho přimontování k základně.
Foto: tesa